Polska z plecakiem na majówkę. Zacznij od "mikrowypraw"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:55
- Przygodę w wędrowaniem warto zacząć od tzw. "mikrowypraw", czyli wycieczek wraz z rodziną niedaleko miejsca zamieszkania - mówili podróżnicy Tomasz Tułak i Łukasz Supergan. - Na dzień czy dwa, z plecakiem. W okolicach miast znajdziemy miejsca, które warto odwiedzić.  
Audio
  • O filozofii podróżowania po Polsce opowiadają Tomasz Tułak i Łukasz Supergan (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: everst/Shutterstock.com

Tatry ornak podróżnik 1200x660.jpg
Góry, morze, rzeki - dokąd na majówkę?

Jak przyznawał Tomasz Tułak, krótkie wyprawy w góry, np. Świętokrzyskie, takie "małe podróże" to świetne przygotowanie dla dzieci i okazja, by "zarazić je" podróżniczą pasją na przyszłość. - Warto "zgubić się" w górach, czasem zejść z utartych szlaków - przekonywał w Czwórce.

Jak mówili goście Piotra Firana, być może z czasem wędrówka stanie się dla nas okazją do medytacji, odskocznią od codzienności i możliwością zajrzenia w głąb samego siebie. - Rytm kroków powoduje, że pozbywamy się gonitwy myśli, towarzyszącej nam na co dzień w mieście. To uproszczenie życia, skupienie się na najprostszych czynnościach: jedzeniu, wędrowaniu i śnie - mówił Supergan.

Pamiętam ten czas, gdy pierwszy raz, po kilku dniach wędrówki po Bieszczadach, wyszliśmy z tamtejszych lasów. Bezkres przestrzeni, jaki ukazał się moim oczom robił niesamowite wrażenie Łukasz Supergan

Dokąd warto się wybrać, szczególnie w maju i o czym należy pamiętać, wybierając się na długi weekend w góry? Jakich ludzi spotkać można na swojej drodze i jak zmieniły się polskie szlaki na przestrzeni ostatnich lat? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki. O majówkowych szlakach w Polsce nasz reporter Michał Piwowarek rozmawiał także ze Stanisławem Łuciem z PTTK. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomek Tułak (pomysłodawca i właściciel klubu podróży OM Tramping Klub), Łukasz Supergan (podróżnik)

Data emisji: 30.04.2018

Godzina emisji: 15.08

kd/kh

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tandemem do Laponii. "Pies był dla nas najważniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 20:19
By dostać się do Laponii rowerem z przyczepką, rzucili wszystko i przez rok układali sobie życie na nowo. - Po prostu chcieliśmy popularyzować podróżowanie z psami - mówią w Czwórce Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, którzy nasze studio odwiedzili wraz z Kadlukiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Porzucił prawo w Nowym Jorku, by zwiedzać świat. "Warto gonić za marzeniami"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 19:49
Miłosz Pierwoła pochodzi z Podhala, ale jest obywatelem świata. Studiował prawo w RPA, we Włoszech, Anglii i Australii, aż nagle, w USA, porzucił karierę prawniczą i życie w garniturze na rzecz zwiedzania świata i organizowania wypraw innym.
rozwiń zwiń