X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ilu Polaków żyje dzisiaj w skrajnej biedzie?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 19:16
Według danych GUS-u problem ubóstwa dotyczy naszego kraju, a w skrajnej biedzie żyje nawet 2,8 mln Polaków. Ich miesięczne dochody nie pozwalają nawet na minimum egzystencji.
Audio
  • Przyczyny i konsekwencje społeczne ubóstwa w Polsce (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/docent

Z jednej strony nie stać nas na kupno mieszkania: nie mamy wystarczających oszczędności, ani historii kredytowej, by otrzymać środki z banku. Z drugiej strony - zarabiamy za dużo, by dostać lokal komunalny. Wpadamy więc w pułapkę. Agnieszka Głusińska

Według Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych dochody na poziomie minimum egzystencji to w przypadku np. osoby żyjącej samotnie - mniej 544,09 zł miesięcznie. Tzw. koszyk dóbr i usług niezbędnych do podtrzymania potrzeb życiowych 3-osobowej rodzinie pozwala wydać na żywność 607 złotych i 17 groszy. Jak tłumaczył prof. Ryszard Szarfenberg, brak środków może wynikać z niskich dochodów w stosunku do potrzeb. - Chodzi tu o osoby, które mają na utrzymaniu m.in. niepełnosprawnych albo kilkoro dzieci. A przy tym mają niskopłatną pracę albo są bezrobotne - tłumaczył ekspert. - Zagrożeni są także renciści, do tej grupy - ze względu na niedomagania systemu emerytalnego - dochodzą także seniorzy-emeryci. 

Ubóstwo rodziców ma wpływ na dzieci, nie tylko na ich relacje z rówieśnikami w szkołach, ale także na to, jak radzą sobie w późniejszym życiu. Małgorzata Szukalska

17 października przypada Dzień Walki z Ubóstwem. Jakie są społeczne konsekwencje ubóstwa i jak skutecznie z nim walczyć? O tym w nagraniu dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Małgorzata Szukalska (Polski Czerwony Krzyż), Agnieszka Głusińska (Fundacja Habitat for Humanity), prof. Ryszard Szarfenberg (organizacja Czwarty świat)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 15.08

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacje po polsku. Czy stać nas na urlop?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 19:55
- Z badań wynika, że Polak do 35. roku życia na tegoroczne wakacje wyda ok. 1700 zł. Powyżej 4000 zł wyda zaledwie 6 proc. Polaków - wyliczali w Czwórce eksperci, Marek Zuber i Marcin Matyja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student jednym z najbiedniejszych w Europie. Za nami Serbowie, Gruzini, Turcy i Chorwaci

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 19:16
Średnio 1900 złotych - tyle polski student wydaje miesięcznie na życie, czesne i mieszkanie - wynika z raportu Związku Banków Polskich.  
rozwiń zwiń