Niepodległa w sieci. Aplikacje historyczne, które warto znać

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 17:50
Z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dominika Klimek postanowiła sprawdzić, gdzie w sieci możemy nauczyć się historii.
Audio
  • Dominika Klimek przegląda nowe strony w sieci (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: View Apart/shutterstock.com

26 lutego 1927 roku "Mazurek Dąbrowskiego" ogłoszono oficjalnym hymnem Polski. Rok wcześniej został wprowadzany do szkół, a Polskie Radio zaczęło go grać jako sygnał dla swoich audycji. Nic więc dziwnego, że to właśnie na stronie Hymn.polskieradio.pl możemy poznać historię polskiej pieśni patriotycznej, która powstała w 1797 roku.

Warto także zajrzeć na stronę Niepodlegla.polskieradio.pl. - Znajdziemy tutaj m.in. quiz dla juniorów i dla ekspertów sprawdzający wiedzę o historii Polski oraz imponujący zbiór nagrań z Archiwum Polskiego Radia - wymienia autorka cyklu "Nowe strony w sieci". Dominika Klimek podpowiada też, jak dzięki portalom społecznościowym urządzić sobie mieszkanie i gdzie kupić... "krzywą Rihannę".   

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Data emisji: 9.11.2018

Godzina emisji: 16.35

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Youtuber, trendsetter, influencer - czy to oni wyznaczają dziś trendy?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 16:03
- Nie lubię słowa "influencer". Uważam, że jest obciachowe - mówił aktor Michał Dudziński, którego konto na Instagramie obserwuje 121 tys. użytkowników. - Nie lubię go dlatego, bo w wolnym tłumaczeniu oznacza "osobę wpływową", a ja nie czuję się od nikogo lepszy. Obserwujących traktuję jak swoich przyjaciół - tłumaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Media społecznościowe. Ile prawdy o nas jest w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 19:26
"Moje życie jest takie zwyczajne" - można pomyśleć przeglądając zdjęcia publikowane przez innych w mediach społecznościowych. - Bardzo często widać, że takie "doskonałe profile" są naciągane. Problemem jest to, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę - tłumaczył Łukasz Głąbicki. 
rozwiń zwiń