Aktywność fizyczna - czy każdy może znaleźć sport dla siebie?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 18:00
Ruch opóźnia proces starzenia się organizmu - nawet o kilkadziesiąt lat. A równie cenne jak jazda na rowerze albo przebieżka są także spacerowanie, taniec i wchodzenie po schodach. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Syda Productions/Shutterstock.com

- Zachęcam do tego, żeby próbować różnych dyscyplin, ale do żadnej się nie zmuszać - radzi skoczek do wody Katarzyna Trochimczuk. - Jako trzylatka nauczyłam się jeździć na nartach, potem trafiłam na basen. Skoki do wody uprawiałam przez 12 lat. Dzięki temu nauczyłam się pokory, cierpliwości i radzenia sobie z emocjami.

Musimy wyrobić w sobie nawyk ruszania się, a nawet zmuszania się do ruszania. To przyda się, kiedy spadnie nam motywacja Dorota Piechocka

Nie do przecenienia są także inne dobrodziejstwa aktywności fizycznej - poprawa samopoczucia, zwiększenie życiowej energii i spadek poziomu stresu. - Jeśli postawimy sobie realne cele, nie stracimy motywacji i nie obniży się poczucie naszej wartości - przekonuje trenerka Marta Wawrzyńska. 

Jak szukać swojej formy aktywności fizycznej? Czy pomogą nam w tym porady doradców i motywatorów sportowych? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Michał Piwowarek

Goście: Dorota Piechocka (zawodniczka i trenerka), Marta Wawrzyńska (trenerka), Katarzyna Trochimczuk (skoczek do wody)

Data emisji: 22.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

kul/ac

Czytaj także

Czy dieta bezmięsna to nasza przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 15:00
Czerwone mięso może być równie szkodliwe jak słodzone napoje – przekonują niektórzy dietetycy. Zbyt duża ilość tego produktu w codziennej diecie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, otyłości oraz chorób nowotworowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trener Remigiusz Stachelek radzi, jak mieć szczupłą sylwetkę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 13:20
Przedwiośnie to czas, w którym popełniamy najwięcej błędów w dbaniu o szczupłą sylwetkę. - Na siłowni mieszamy treningi, nie znamy właściwej kolejności wykonywania ćwiczeń i odchudzamy się na siłę - wyjaśnia Remigiusz Stachelek i podpowiada, co zrobić żeby mieć lepszą sylwetkę. 
rozwiń zwiń