X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiara w XXI wieku. "Dziś młodzież jest bardziej świadoma religijnie"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 19:32
Według badań GUS z 2018 roku powyżej 90 proc. Polaków powyżej 16. roku życia należy do kościoła rzymskokatolickiego. Młodzi ludzie przejmują tradycje, ale mają inne podejście do religijnych praktyk.
Audio
  • Religijność i młodzi "Dziś to sposób samodoskonalenia" (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Przekaz religijny nie jest już oparty wyłącznie na nakazach i zakazach. To droga rozwoju Piotr Sikora

Goszczący w studiu Czwórki Jakub Pajkowski zwaracał uwagę, że chęć oderwania się od tradycji, jest u młodych ludzi czymś naturalnym - W tym wieku jest często spotykane na całym świecie. To niekoniecznie jest bunt przeciwko religii, ale przed czymś, co jest zastane - przekonywał. - Niektórzy nie chcą brać udziału w praktykach religijnych, bo ich nie rozumieją. W moim przekonaniu uczestniczenie musi być związane z wiarą. Nie można zrozumieć, jeśli się nie uwierzy - dodawał Franciszek Łoskot.

- Polska religijność oparta jest na rytuałach - mówił filozof religii Piotr Sikora. - Kiedyś spełniała ważną rolę zastępczą np. dla budowania wspólnoty, inne miejsce zajmowała w życiu osobistym. Współcześnie ta rola nie jest nam potrzebna, co ujawnia się w młodym pokoleniu, praktykuje się bardziej świadomie - komentował.

Jak wyglądają współczesne praktyki religijne? Jaką rolę pełnią w życiu młodych ludzi? Jakie miejsce w życiu Polaków zajmuje wiara? Kto powinien opowiadać o niej dzieciom? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Franciszek Łoskot, Jakub Pajkowski, Jacek Wojtala (studenci), Piotr Sikora (filozof religii)

Data emisji: 26.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

ac/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Piotr Firan religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy "kolęda" spełnia swoją rolę?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:26
Czasem wzbudza popłoch. Czasem nie jest wpuszczany do mieszkania. Niektórym kojarzy się z poborcą podatkowym, innym z psychologiem. Ksiądz odwiedzający parafian podczas tak zwanej "kolędy" może spodziewać się różnych reakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polacy mają zaufanie do Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 17:20
Postrzeganie sytuacji Kościoła katolickiego w ostatnich latach dość istotnie zmieniło się na jego niekorzyść. Jakie skutki może przynieść spadek zaufania do instytucji kościelnej i czy jeszcze można je odbudować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księża w drodze do wiernych. Jaki jest sens "kolędy"?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:00
W ramach odwiedzin duszpasterskich, nazywanych popularnie "kolędą", księża ruszają w teren, by spotkać się oko w oko z wiernymi. Przyjąć księdza, czy nie przyjąć? Jak się okazuje - to dylemat także osób wierzących.
rozwiń zwiń