X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy "kolęda" spełnia swoją rolę?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:26
Czasem wzbudza popłoch. Czasem nie jest wpuszczany do mieszkania. Niektórym kojarzy się z poborcą podatkowym, innym z psychologiem. Ksiądz odwiedzający parafian podczas tak zwanej "kolędy" może spodziewać się różnych reakcji.
Audio
  • Przychodzi ksiądz po kolędzie - jak przygotować się do tej wizyty? Unikać jej, a jeśli nie, to w jaki sposób przyjąć duszpasterza? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ambrozinio

Dla wielu tzw. "kolęda" to tradycja i co roku przygotowują się na wizytę księdza, dla innych to obowiązek, który chcę mieć jak najszybciej za sobą. Jeszcze inni unikają duszpasterza udając, że nie ma ich w domu. Jak przekonywali słuchacze Czwórki w sondzie, przygotowanej przez Weronikę Puszkar, "wiele zależy od osobowości księdza". - To fajna okazja, by kogoś poznać, skonfrontować się ze swoimi wyobrażeniami i być może zadać pytania, na które podczas zwykłej mszy nie ma czasu. Poza tym to błogosławieństwo domu, ważne dla osób, które wierzą w moc modlitwy - mówiła blogerka Katarzyna Olubińska. Zaś jak przekonywał o. Lech Dorobczyński, "kolęda" to wydarzenie wymagające dla obu stron - zarówno parafian, jak i samych księży, bo "ciężko jest poznać człowieka, rozmawiając z nim pięć minut". - Taką możliwość dałoby nam bliższe i częstsze bycie z tymi ludźmi. Ale jeśli przychodzę do kogoś, kto chce się otworzyć i mówić o swoich problemach i radościach - dla mnie nie ma lepszej okazji - mówił gość Piotra Firana.

Czy odwiedziny duszpasterskie są dobrą okazją do wzajemnego poznania? Czego oczekują po niej księża, a czego parafianie? O tym mówiliśmy w studiu Czwórki, zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: o.
Lech Dorobczyński (franciszkanin, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Warszawie), Katarzyna Olubińska (autorka bloga "Bóg w wielkim mieście")
Data emisji:
5.01.2017
Godzina emisji: 15.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co wiemy o narodzinach Chrystusa?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 16:17
- Grota Świetlista, w której urodził się Jezus ma ok. 48 m i nie zmieniła się przez lata. Jej teren jest podzielony i tylko część należy do katolików - mówi ks. Jerzy Banach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń