Dziś to pracownik wymaga. A co robi szef?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:00
Dziś, kiedy w ofertach pracy można przebierać, zdobyć pracownika nie jest łatwo. Czego od przyszłych szefów oczekują kandydaci? Co robią filmy, żeby zadowolić swoją kadrę?
Audio
  • Rynek pracodawcy czy pracownika? Czy w przyszłości zabraknie rąk do pracy? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: nd3000/Shutterstock

Benefity to tylko dodatek

- Pracodawcy przede wszystkim powinni kusić wynagrodzeniem, bo to jest najważniejsze kryterium dla potencjalnego pracownika - przekonuje Aleksandra Wesołowska. - Benefity są ważne, ale jeszcze ważniejsza jest atmosfera w pracy i dobre relacje z zespołem i z szefem - dodaje.  

Zdaniem Katarzyny Siemienkiewicz benefity to wsparcie motywacyjne

Z realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad badania "Plany Pracodawców", wynika, że w 2019 roku co piąty przedsiębiorca na święta planuje wydać ponad 500 zł w przeliczeniu na jednego pracownika. Wśród najpopularniejszych aktywności firmy wymieniają organizację pracowniczych wigilii, premie świąteczne oraz bony podarunkowe.

Dziś, kiedy w ofertach pracy można przebierać, zdobyć pracownika nie jest łatwo. Według badań Pracuj.pl ponad połowa badanych oczekuje obowiązkowych przerw na obiad i dofinansowań posiłków od pracodawców. Dostęp do taniej stołówki jest wymieniany jako jeden z najbardziej oczekiwanych benefitów. Czym jeszcze można zwabić pracownika? W jakim stopniu ich oczekiwania są realne? Jak wygląda współczesny rynek pracy i czy w przyszłości zabranie pracowników? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Katarzyna Siemienkiewicz (ekspert Pracodawcy RP), Aleksandra Wesołowska (Praca.pl), Karolina Zdunowska (Kariera w finansach.pl)

Data emisji: 3.12.2019

Godzina emisji: 15.08

kul/ac

Czytaj także

Czy jesteśmy chronicznie zmęczeni?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 17:00
Nawet 11 mln Polaków cierpi na tzw. zespół chronicznego zmęczenia, czyli takiego, które nie ustępuje pomimo odpoczynku. Możliwe przyczyny to tempo życia, nadmiar obowiązków i nieumiejętne zarządzanie energią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy polscy pracodawcy są gotowi na zdalnych podwładnych?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:30
Elastyczny czas pracy lub praca zdalna to bardzo atrakcyjne dla Polaków formy zatrudnienia. Nic dziwnego, że część z nas z zazdrością patrzy na Finów, którzy dzięki nowej ustawie będą mogli 20 godz. tygodniowo pracować tak, jak chcą. Czy u nas byłoby to możliwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla kogo terapia? "Jej skuteczność w dużej mierze zależy od pacjenta"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 21:02
Za nami już chyba czasy, kiedy ludzie wstydzili się przyznać, że korzystają z pomocy terapeuty. Dzisiaj robi to wiele osób, które w dodatku nie wstydzą się do tego przyznać.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracoholizm Polaków. Na czym polega i jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:50
- Najlepszym sposobem na niezatracenie się jest posiadanie życia osobistego - przekonuje Małgorzata Majewska. - Nikt z zewnątrz nie zadecyduje o tym za nas. To my musimy wyłączyć maila i odłożyć służbowy telefon.
rozwiń zwiń