Świąteczne ozdoby? "Ma być pomysłowo i ekologicznie"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:58
Przed świętami roi się od jarmarków, na których możemy kupić prezenty, produkty na stół i ozdoby świąteczne. Te ostatnie potrafią kosztować krocie. Jak nie nadszarpnąć domowego budżetu i przygotować piękne ozdoby z naturalnych roślin we własnym domu? 
Audio
  • DIY. Jak przygotować naturalne świąteczne ozdoby? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: LightField Studios/Shutterstock

tabletki leki pigulki pastylki farmakologia 1200.jpg
Tabletki jak cukierki. Dlaczego rośnie konsumpcja leków?

Świerk, gałązki, liście, szyszki, laski cynamonu… w świąteczny wieniec wpleść można wszystko to, co kojarzy się z zimą i Bożym Narodzeniem. Jak je wykonać, by dekorowały nasze domy, podpowiadali Radek i Łukasz z kwiaciarni Kwiaty&Miut. Ma być pięknie, pomysłowo i ekologicznie.

- Punktem wyjścia naszej działalności było stworzenie przestrzeni, w której mogliśmy pokazać jak piękne są rośliny - mówili Radek i Łukasz założyciele kwiaciarni Kwiaty&Miut. - Naszego hasztag #kwiatysąpiękne używa dziś cała Polska i bardzo nas to cieszy. Takie kompozycje nie muszą już kojarzyć się z obciachowym bukietem - dodawali. 

komputer internet 1200.jpg
Czy jesteśmy gotowi na rewolucję 5G?

Jak więc sprawić, by nasz dom za sprawą roślin nabrał świątecznego i ekologicznego klimatu? Jak mówili założyciele Kwiaty&Miut, przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nie kupować roślin sprowadzanych z drugiego końca świata. Postawmy na to, co mamy pod ręką. - Suszone kwiaty, źdźbła trawy, bawełna, liście czy szyszki. Większość tych roślin znajdziemy w naszych ogródkach - przekonywali. Możemy dodać też owoce.

Jak przygotować takie kompozycje i jak je przechowywać? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Radek Berent i Łukasz Marcinkowski z kwiaciarni Kwiaty&Miut

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 16.08

ac

Czytaj także

Oranżeria - tropiki w środku zimy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 14:48
W styczniowe dni warto wybrać się w ciepłe miejsca pełne egzotycznych roślin. Może to dobry pomysł na obniżony nastrój spowodowany brakiem światła i słońca?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak stworzyć własny ogród w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:00
Duże ogrody kojarzą nam się przede wszystkim z obszarami pozamiejskimi. Okazuje się jednak, że w sercu metropolii można mieć nie tylko własny ogród, ale w nim niebanalną roślinność. - Skrzydłokwiat, paprotki, bluszcze, aglaonema, to rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze wokł nas - mówią Dagmara Malaca, Marzanna Włudyka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pisanki, hafty i przebieranki - tradycje wielkanocne w różnych regionach Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 16:39
- Region opoczyński słynny jest z wyjątkowych ludowych strojów, haftów krzyżykowych i różnych świątecznych ozdób, m.in. pisanek - opowiadała pani Danuta z Opoczna, która zajmuje się tworzeniem takich ozdób. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aquascaping – naturalny mikroświat w akwarium

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 10:58
Aquascaping, czyli wodne budownictwo, to czasochłonna, ale bardzo wdzięczna i kojąca pasja. Z korzeni, całych roślin, czy kamieni można stworzyć wyjątkowe podwodne krajobrazy
rozwiń zwiń