X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak stworzyć własny ogród w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 10:00
Duże ogrody kojarzą nam się przede wszystkim z obszarami pozamiejskimi. Okazuje się jednak, że w sercu metropolii można mieć nie tylko własny ogród, ale w nim niebanalną roślinność. - Skrzydłokwiat, paprotki, bluszcze, aglaonema, to rośliny, które świetnie oczyszczają powietrze wokł nas - mówią Dagmara Malaca, Marzanna Włudyka. 
Audio
  • Własny ogród w wielkim mieście - jak to zrobić? (Czat Czwórki)
Miejski ogród
Miejski ogródFoto: Shutterstock.com/Agatha Koroglu

Jak podkreślały rozmówczynie Piotra Firana, właśnie zapanowała moda na rośliny w wielkich miastach. - Uspokajają nas, wprowadzają domową atmosferę. Dokładamy więc wszelkich starań, by rosły, ustawiamy je w nasłonecznionych miejscach, jeśli tego potrzebują - podkreślała Dagmara Malaca. - Każde roślina jest indywidualnością - tłumaczyła zaś Marzanna Włudyka. - Poza zebraniem informacji dotyczących potrzeb danego rodzaju, warto obserwować naszych podopiecznych, i sprawdzać ich reakcje metodą prób i błędów.

Jak tłumaczyły, wiosna to dobry czas, by sprawdzić bryłę korzeniową roślin, rozsadzać, przesadzać, dobierać odpowiednich "sąsiadów", czyli tworzyć własny domowy ogród. Jak to zrobić, o czym należy pamiętać, i na co koniecznie trzeba uważać? A jaki wpływ na kondycję naszych domowych roślin mają "żyły wodne" znajdujące się pod ziemią i które rośliny są na nie najbardziej wrażliwe? Które rośliny najskuteczniej uchronią nas przed smogiem? Jak stworzyć własną rodzinę roślin? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwórki. A o tym, jak działa ogród w środku miasta Weronika Puszkar rozmawiała z Maciejem Łepkowskim z organizacji "Motyka i słońce".

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Marzanna Włudyka i Dagmara Malaca​ (prowadzące kawiarnię z roślinami)

Data emisji: 26.03.2019 

Godzina emisji: 15.09

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natura 2000. Ochrona przyrody w całej Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 18:03
21 maja przypada Europejski Dzień Obszarów Natura 2000. Program chroni cenne, zagrożone w skali całej Europy obszary przyrodnicze. To miejsca, o które trzeba wyjątkowo dbać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kupujemy za dużo". Jak nie marnować żywności?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 14:31
W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności, a aż 42 proc. rodaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucać produkty spożywcze. - Fala konsumpcji w naszym kraju jest ogromna, kupujemy za dużo - mówi Justyna Szczepanik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie z problemem smogu?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:43
Według danych NIK, przytaczanych przez Piotra Firana, Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Czy można skutecznie walczyć ze smogiem? - Tak - mówią eksperci.
rozwiń zwiń