Akcja "Pies w koronie". Wyprowadź pupila na spacer

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 19:54
Kwarantanna, samoizolacja - to główne przyczyny problemów z wychodzeniem na spacery z naszymi czworonogami. Dlatego powstała akcja "Pies w koronie", której twórcy pomagają w tej czynności m.in. seniorom. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Foundry

pies kot 1200.jpg
Jak pies z kotem. Za co pokochaliśmy te zwierzęta?

W polskich domach żyje ponad 7 mln psów, a ich opiekunami są zarówno seniorzy, jak i osoby przebywające na kwarantannie. Wszyscy oni mogą liczyć na wsparcie członków grupy "Pies w koronie".

Posłuchaj
03:52 _PR4_AAC 2020_11_16-15-46-04.mp3 Jak działa akcja "Pies w koronie" i w jaki sposób każdy z nas może pomóc? (Czat Czwórki) 

Wystarczy stworzyć krótki post z odpowiednim hashtagiem #potrzebuje. - Wpisujemy oczywiście także miasto i dzielnicę, by nie było problemów z dotarciem do zwierzaka przez wolontariuszy - mówi Jolanta Broda, jedna z organizatorek akcji. - Najważniejsze jednak, by opisać naszego pupila, doprecyzować, co lubi, czego nie, na co powinna uważać osoba, która zechce się nim zaopiekować na czas spaceru. Warto także załączyć zdjęcie - tłumaczyła.

shutterstock ptaki miasto rowerzysta 1200.jpg
Nowoczesne miasto - przestrzeń (nie)przyjazna zwierzętom

Czytaj także:

Osoby, które chciałyby pomagać czworonogom, mogą to zrobić, dołączając do specjalnej grupy w internecie, i podając swoje miejsce zamieszkania i godziny, w których ewentualnie możemy być dyspozycyjni. - Warto dodać, czy mamy doświadczenie z psiakami, to pomoże koordynatorom akcji odpowiednio dobrać wolontariusza - mówiła Jolanta Broda. Jak podkreślała, "Pies w koronie" pomaga nie tylko zwierzakom, ale także osobom samotnym. - Takie spacery pomagają nawiązać relacje, sprawiają, że sąsiedzi poznają się ze sobą i nawiązują kontakty, które być może przetrwają pandemię - mówiła gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 16.11.2020

Godzina emisji: 15.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie w ciągłym biegu? W psim zaprzęgu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 18:00
Justyna Gettel prowadzi Shelter Sled Dog Racing Team, w którym biegają psy po przejściach. Startuje z nimi w zawodach i udowadnia, że rasowy rodowód nie ma większego znaczenia w wyścigu do mety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbliżają się upały. Nie zostawiaj psiaka w samochodzie!

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 20:21
Zaczęły się upały i zaczęło się zamykanie dzieci i zwierząt w rozprażonych upałem samochodach. Co robić, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji?
rozwiń zwiń