Rzucić wszystko i zacząć nowe życie w kamperze - jak to osiągnąć?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 21:45
Porzucili stabilne posady w korporacjach, by wyruszyć w podróż życia. Zosia i Kuba pandemię spędzają w kamperze. - Jesteśmy trochę poza mainstreamem - mówią Zosia i Kuba z kanału "Foxes in Eden".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: View Apart/Shutterstock.com

wakacje kamper.jpg
Życie w kamperze: działam bez instrukcji, ale wiem czego chcę

Sami zbudowali swój samochód - dom i żyją w nim od 15 miesięcy, przemierzając Europę. Jak przyznają, w "tradycyjnych" sypialniach spędzili tylko kilka nocy - i to wyłącznie z przyczyn technicznych. - Mieliśmy stabilne prace na etatach i standardowe życia ludzi, mieszkających w miastach. I właśnie ta stabilność zaczęła nam przeszkadzać. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie mamy więcej niż potrzebujemy - opowiadał Kuba. - Mieliśmy wrażenie, że balans między pracą, a życiem prywatnym jest dla nas niekorzystny, więc postanowiliśmy to zmienić. 

Posłuchaj
07:05 Czwórka/Czat Czwórki 22.12.mp3 O życiu w kamperze opowiadają podróżnicy Zosia i Kuba (Czat Czwórki) 

kobieta wodospad islandia 1200.jpg
Dźwiękowa mapa Islandii. "Szum, który nigdy nie ustaje"

Jak wspominał - narastała w nich potrzeba "poszukiwania siebie" i trwa ona do dzisiaj. - Na pewno wciąż szukamy informacji o sobie i własnych potrzebach, ale też wiele zdążyliśmy się już dowiedzieć - mówiła Zosia. - Odkryliśmy, że od siebie samego się nie ucieknie, zmiana miejsca zamieszkania nie powoduje, że problemy znikają. Ale z drugiej strony - gdy w miejscu zamieszkania dzieje się coś złego, można po prostu pojechać gdzieś indziej - mówiła Zosia. Gdy wybuchła pandemia podróżnicy mieszkali akurat w niewielkiej wiosce w Hiszpanii. - Byliśmy w górach, mogliśmy więc swobodnie wychodzić na zewnątrz i spacerować, nie spotykając innych - mówiła. 

Czytaj także:

Jak podkreślali, nie uczestniczą w meinstreamowym życiu. - Kamper nie jest najlepszym rozwiązaniem do życia w mieście. Jego urok polega właśnie na tym, że można podziwiać piękno przyrody, jeździć w miejsca mniej turystyczne - opowiadali. Jednak życie w kamperze ma swoje minusy. - Brak więzi społecznych. Internet nie zapewnia realnych, bliskich relacjiz rodziną i przyjaciółmi, których pozostawiliśmy w Polsce - mówiła Zosia. A jak przyznawał Kuba, który jest perkusistą - brak możliwości uprawiania swoich pasji. - Kolejnym minusem jest poczucie niepewności, które z czasem zamienia się w dyskomfort. Czasem chcielibyśmy po prostu być u siebie w mieszkaniu - wymieniał.

ZOBACZ WIĘCEJ Podróże z Czwórką >>> 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Zosia i Kuba (autorzy kanału "Foxes in Eden")

Data emisji: 22.12.2020

Godzina emisji: 16.05

kd

Czytaj także

Pierny piernik czy haftowany - zrób go sam!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 18:10
- U nas pieczenie pierniczków na święta jest już tradycją - podkreśla Ewa Kiszowara, mistrzyni w zdobieniu pierników. Gdy byłam dzieckiem, to moja babcia je piekła. I takie gołe pierniczki, lub polane lekko lukrem ozdabiały choinki - wspomina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak spędzić Boże Narodzenie w duchu eko?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:40
Święta w duchu eko to nie tylko powrót do tradycji, ale też bardzo realny ratunek dla naszej planety. Jak sprawić, by święta Bożego Narodzenia stały się nieco bardziej przyjazne naturze?
rozwiń zwiń