Wesela w pandemii. Czy warto je organizować?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 08:19
Podobnie jak rok temu, wraz z nastaniem ciepłych miesięcy, powraca temat wesel. Pandemia wciąż trwa, a więc przez długi czas nie można było ich organizować. Dziś już można, ale z pewnymi ograniczeniami. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com
lotnisko koronawirus pandemia samolot podróż 1200.jpg
Pandemia zmienia transport. Czy i jak będziemy podróżować?

Pozostaje nadal pytanie czy to w pełni bezpieczne? Kilkugodzinna impreza w zamkniętym pomieszczeniu to nadal miejsce, w którym łatwiej rozprzestrzenia się wirus. Jak bezpiecznie więc dzisiaj zorganizować wesele? Jak zredukować liczbę gości? I jak powiedzieć bliskim osobom, że nie pojawimy się na ich weselu, bo po prostu nie będziemy się czuć się komfortowo?

O tym wszystkim porozmawiamy w "Czacie czwórki". 

Z okazji Dnia Bez Śmiecenia, który w Polsce obchodzimy 11 maja. Organizatorzy tego wydarzenia zachęcają do działania w lokalnych akcjach i dzielenia się nimi. Przekonują, że odpady to nie śmieci, tylko surowce i zachęcają do zrobienia eko rachunku sumienia.

W cyklu "Zajawkowicz" sprawdzimy, jak się gra w krykieta, grę uważaną za snobistyczną rozrywkę bogatych Anglików. Tak naprawdę jednak w niektórych państwach, np. Pakistanie czy Indiach, jest to sport narodowy. Najlepsi zawodnicy są bohaterami oraz celebrytami z gigantycznym majątkiem.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w wtorek (11 maja) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka pandemia

Czytaj także

Praca zdalna - czy z nami zostanie?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 22:20
Już od ponad roku wielu z nas pracuje zdalnie. Dom zmienił się w biuro, zatarła się granica między życiem i pracą. Pewne jest to, że epidemia udowodniła, iż home office się sprawdza. W audycji szukamy odpowiedzi na pytanie, jak oceniamy pracę zdalną i jakich regulacji prawnych nadal potrzeba, żeby pracowało nam się bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pandemie zostaną z nami na zawsze? Jak je pokonać?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:11
Wśród ekspertów przeważa pogląd, że kolejne pandemie będą wybuchać. Z tego powodu warto myśleć już dziś, jak się na nie przygotować. Temu ma służyć m.in. brytyjska inicjatywa Partnerstwo na rzecz Przygotowania do Pandemii.
rozwiń zwiń