Bezwarunkowy dochód podstawowy. Należy nam się?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 12:58
Obecnie rząd w Finlandii testuje taką strategię na dwóch tysiącach obywateli, dając miesięcznie każdemu z nich 560 Euro. W czerwcu zeszłego roku pomysł takiego dochodu odrzucili Szwajcarzy.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ALPA PROD/Shutterstock.com

Czy w Polsce bezwarunkowy dochód podstawowy sprawdziłby się i byłoby to sprawiedliwe? Czy każdy miałby dostawać taką pomoc zupełnie bezwarunkowo? A może tylko wtedy, kiedy w żaden sposób nie może znaleźć na rynku pracy ofert dla siebie? Czy Polskę byłoby na to stać? Na te i inne pytania związane z bezwarunkowym dochodem podstawowym w Czwórce po 15.00 odpowiedzą eksperci.

Następnie w "Czacie Czwórki" sprawdzimy, jak bezpiecznie zachowywać się w lesie.

***

Na "Czat Czwórki" w poniedziałek (18.09) w godzinach od 15.05 do 17.00 zaprasza Justyna Majchrzak.

jsz/ag


Zobacz więcej na temat: Czwórka pieniądze dochody
Czytaj także

Nowe przepisy. Jak zmieni się polska bankowość?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 18:48
W wyniku unijnych przepisów na polski rynek bezgotówkowych transakcji wkraczają instytucje, które nie są bankami. Będą one mogły zarządzać finansami klientów, racjonalizować ich wydatki, podpowiadać rozwiązania. Czy to bezpieczne i jak zmieni się oblicze polskiej bankowości?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płacisz kartą? Zachowaj ostrożność i rozsądek

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 17:41
Niezabezpieczone karty noszone w portfelach lub w kieszeniach to jedno z głównych niebezpieczeństw dla naszych pieniędzy. Można z nich zeskanować informacje, które pozwolą innym osobom na dostęp do naszych pieniędzy. Aby bezpiecznie używać kart płatniczych, wystarczy kilka prostych rozwiązań.
rozwiń zwiń