Pomóż zwierzakom przetrwać zimę. Potrzebne są koce i pomocna dłoń

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 17:50
Podczas pandemii schroniska dla bezdomnych psów i kotów nieco opustoszały, bo część zwierząt znalazła nowe domy. Ale te, które zostały, nadal potrzebują pomocy. Zwłaszcza że nadchodzą chłód, deszcz, a wkrótce także przymrozki i śnieg.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Deniss Ivenkovs/Shutterstock.com

W tym roku mamy wyjątkowo dużo kotów jak na końcówkę października. Wszystkie kocięta jak najszybciej potrzebują domu Patrycja Jarosz

Zbieramy koce, bieliznę pościelową, prześcieradła i poszwy. A także kołdry, ale bez pierza - wymienia Patrycja Jarosz ze Schroniska na Paluchu w Warszawie. - Potrzebujemy takich rzeczy, które ogrzeją naszych podopiecznych w boksach.

Posłuchaj
02:50 CZWÓRKA Czat Czwórki - schronisko 02.11.2021.mp3 Czego potrzebują schroniska dla zwierząt? (Czat Czwórki/Czwórka)

Największą pomocą jest przygarnięcie zwierzęcia do swojego domu. Jeśli ktoś tylko ma takie możliwości, to jest najlepszy uczynek, który zrobi Patrycja Jarosz

Najtrudniej w schronisku żyje się psom, które nie mieszkają w pawilonach, tylko w tzw. schronisku tymczasowym, czyli tam, gdzie są budy. - Oczywiście są one wyścielone słomą, a zwierzęta, które pozwalają nam na to, mają też specjalne ubranka: kurteczki albo sweterki - opowiada opiekunka. - Poza tym cały czas pilnujemy, żeby zwierzaki miały wodę, która będzie nadawać się do picia, czyli taką z dodatkiem oliwy.

Posłuchaj też:


Zobacz
pies schronisko 1200.jpg
Adopcja psa to nie "Ślub od pierwszego wejrzenia"

A jeśli ktoś nie może przygarnąć psa czy kota ze schroniska, to zawsze może pomóc… w promocji tych zwierząt. - Można udostępniać nasze ogłoszenia w mediach społecznościowych, można pocztą pantoflową informować o nas znajomych - wyjaśnia rozmówczyni Marcina Hoppe. - Cały czas czekamy też na wolontariuszy. Szukamy osób pełnoletnich, które lubią zwierzęta i się ich nie boją. I które mogą przyjeżdżać do schroniska na minimum 4 godziny w miesiącu. 


zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Marcin Hoppe

Data emisji: 02.11.2021

Godz. emisji: 15.45

kul

Czytaj także

Czy bać się nietoperzy? "To pożyteczne i niegroźne ssaki"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 21:26
W Polsce na wolności można spotkać przedstawicieli aż 27 ich gatunków. Nocą latają i żerują nie tylko na polach, ale także w centrach miast. Mimo to mało jest okazji, aby obserwować je w naturze, przez co większość ludzi wciąż się ich obawia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co powinieneś wiedzieć, zanim przygarniesz jeża pigmejskiego?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 15:50
Od jakiegoś czasu jeże pojawiają się w domach jako zwierzątko hodowlane. Z reguły są zdecydowanie mniejsze od tych zamieszkujących łąki, lasy, skraje miast czy ogrody. Najczęściej spotykanymi gatunkami jeży utrzymywanymi w domach są afrojeż białobrzuchy, znany również jako jeż pigmejski oraz stepojeż uszaty, nazywany także zwyczajnie jeżem uszatym. 
rozwiń zwiń