Bioniczne motyle i latające roboty, czyli Robomaticon 2018

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 10:20
3 marca w Gmachu Głównych Politechniki Warszawskiej po raz ósmy odbędzie się turniej robotów mobilnych Robomaticon 2018. - Tym razem mocno stawiamy na warsztaty i na rozrywkę dla widzów, a nie tylko dla zawodników - mówi Piotr Mania organizator Robomaticon 2018.
Audio
  • Co wydarzy się na Robomaticonie 2018? (TOP/Czwórka)
Piotr Mania (po prawej) i Kuba Marcinowicz
Piotr Mania (po prawej) i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka

Czytaj także
komputer 1200.jpg
Dzieci wychowane w duchu technologii

W ramach Robomaticonu dziesiątki robotów będą się ściągać, walczyć ze sobą, pokonywać przeszkody oraz wykonywać wiele innych zadań w różnorodnych konkurencjach. - Kiedy się o tym mówi, to może to nie robi takiego wrażenia, ale rywalizacja robotów naprawdę może być emocjonująca. Włącza się tryb kibicowania obecny w innych sportach. Co najlepiej widać przy walkach sumo - przekonuje gość Czwórki. 

Jakie nagrody czekają na zwycięzców? Czy w świecie robotów obowiązują jakieś trendy? I na czym polega freestyle w robotyce? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: TOP

Prowadz: Kuba Marcinowicz

Gość: Piotr Mania (organizator Robomaticon 2018)

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 18.05

kul/ac

Czytaj także

Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 19:40
Dwa ministerstwa, finansów i cyfryzacji, zaprosiły do współpracy youtuberów, aby przekazywali młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę o kodowaniu, finansach i tworzeniu gier. - Czekaliśmy na okazję, aż ta druga strona nam zaufa i przekona się, że to, co robimy jest fajne i ma wpływ na ludzi - mówił w Czwórce Michał Kołodziej z LifeTube.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyobrażenia kontra rzeczywistość. Czy "selfie" to choroba?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 14:25
Badacze z brytyjskiego Nottingham Trent University oraz indyjskiego Thiagarajar School of Management uznali, że obsesyjne robienie sobie zdjęć można zakwalifikować jako zaburzenie psychiczne.
rozwiń zwiń