Nauszne, douszne, z kablem, czy bez? Jak wybrać słuchawki?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 19:42
Jakimi parametrami kierować się, gdy szukamy odpowiednich słuchawek? Które słuchawki są najbardziej niebezpieczne dla naszego ucha? 
Audio
  • Słuchawki idealne. Jak je wybrać? (TOP/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/domena publiczna

Słuchawki pozwalają nam cieszyć się muzyką praktycznie w każdej sytuacji. W trakcie podróży, czy przy wykonywaniu domowych czynności możemy cieszyć się muzyką, oglądać filmy i seriale, a nawet prowadzić rozmowy telefoniczne nie przeszkadzając przy tym innym.

Do wyboru mamy kilka rodzajów, różniących się jakością, marką i ceną, ale także wyglądem i wielkością. Możemy zdecydować się na niemal niewidoczne słuchawki douszne, lub ich znacznie większą wersję – słuchawki nauszne. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji, albo tego, w jakim celu będziemy z nich korzystać. Coraz więcej firm specjalizuje się w tworzeniu słuchawek dla określonych branż: biznesu, dla sportowców, czy graczy.

Jakie wybrać? Stawiać na design, czy wygodę? Szerokiemu asortymentowi przyjrzała się Ada Janiszewska.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 5.09.2019

Godzina emisji: 18.15

ac


Czytaj także

Druk 3D. Jak stworzyć w domu nowy świat?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 11:00
Kiedy się pojawił, fani nowych technologi aż wstrzymali oddech. Minęło kilka lat i dziś druk 3D jest prawie wszędzie - w medycynie, architekturze, inżynierii, prototypowaniu i życiu codziennym. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wachlarz kontra klimatyzacja. Czym chłodzić się w upały?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 09:00
- Jeżeli szukamy małego, szybkiego i taniego rozwiązania na ochłodzenie się, możemy kupić tzw. "ręczne śmigiełka" zasilane paluszkami - mówi Mariusz Żebrowski, ekspert RTV/AGD. - Dostępne są też mini-wentylatory, które można podłączyć do telefonu, do laptopa albo tabletu i które sprawdzają się podczas letnich podróżym na przykład komunikacją miejską - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polowania na ptaki. Jak walczyć z krwawą tradycją?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 16:19
15 sierpnia to trudny czas dla miłośników ptaków. Zaczyna się wówczas okres polowań na 13 gatunków, które zostały uznane za łowne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na ostatnim przystanku Lato z Radiem Festiwal 2019

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 07:00
Plenerowe studio Czwórki, spotkania ze słuchaczami i elektryzujące koncerty – posłuchajcie i obejrzyjcie, co działo się podczas wielkiego finału imprezy Lato z Radiem Festiwal 2019.
rozwiń zwiń