Biletomat, mapa i kompas w telefonie. Testujemy aplikacje podróżne

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 21:43
Bilety komunikacji miejskiej, kolejowe, a nawet te na samolot - dziś każdy rodzaj kupimy za pomocą aplikacji. Koniec z poszukiwaniem drobnych do biletomatu i szukaniem w plecaku zagubionego bileciku. Wszystko znajdziemy w naszych telefonach. 
Audio
  • Biletomat w telefonie. Sprawdź jak wygląda przedział, w którym usiądziesz (TOP/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Kirill Averianov

Stanie w kolejkach po bilet możemy dziś skrócić do... zera. Wszystko, czego potrzeba nam w podróży mamy przecież w naszym smartfonie. A co jeśli bilet chcemy wymienić, lub przebukować? Nowe rozwiązania dla podróżnych sprawdzała Weronika Puszkar.

- Już niedługo będziemy mogli zwizualizować sobie miejsce, na którym usiądziemy - mówiła Katarzyna Grzduk, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Pasażer zanim kupi bilet "zajrzy", do przedziału, w którym będzie siedział w taki sam sposób, w jaki robi to, rezerwując miejsce w kinie, czy samolocie - dodawała. I zrobi to za pomocą strony internetowej. 

Czy aby kupić taki bilet potrzebujemy aplikacji dedykowanej konkretnemu przewoźnikowi? Które z nich są najbardziej intuicyjne? I czy zapłacimy za ich korzystanie? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 5.07.2019

Godzina emisji: 17.20

ac/kd

Czytaj także

Nowe strony w sieci. Mądry magazyn dla dziewczyn i czworonożne słodziaki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 18:50
- Gdybym miała 10 lat mniej ten magazyn by mnie absolutnie zachwycił, dziś po prostu bardzo mi się podoba - opowiada autorka cyklu "Nowe strony w sieci". - "Shine" nie ma nic wspólnego z prasą plotkarską i jest przeznaczony dla dziewcząt powyżej 13. roku życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe strony w sieci. Pogaduchy z Britney

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:40
- Itsbritneybot.com to wirtualny komunikator, dzięki któremu każdy może porozmawiać z botem Britney Spears - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Blowek wygrał polski internet. "Wciąż lubię to, co robię"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:30
Blowek, czyli Karol Gązwa właśnie umocnił się na 1. pozycji polskiego YouTube'a, stając się pierwszym w historii twórcą z 4 mln subskrypcji w naszym kraju. - Cały czas dorastam, rozwijam się - mówił w Czwórce.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dr Maciej Kawecki: nie udzielajmy wszystkim aplikacjom dostępu do danych w naszym telefonie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2019 19:40
Co udostępniamy ściągając aplikację na naszego smartfona? Kto i w jakim celu może wykorzystać te dane? Czy giganci internetu zostaną w Polsce opodatkowani? O niebezpieczeństwach, które sami możemy na siebie ściągnąć, mówił w PR24 dr Maciej Kawecki.
rozwiń zwiń