Wirtualne zwiedzanie miasta, które nigdy nie śpi

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 22:02
Coraz częściej i chętniej zwiedzamy wirtualnie. Za pośrednictwem sieci możemy zobaczyć już nie tylko wirtualne wystawy, ale i całe miasta. Tym razem wybierzemy się w cyfrową podróż po Nowym Jorku.
Audio
  • Wirtualne zwiedzanie "Wielkiego jabłka" z Ewą Mierzejewską (TOP/Czwórka)
Panorama Nowego Jorku w tle Statui Wolności
Panorama Nowego Jorku w tle Statui WolnościFoto: Pixabay

Wiedźmin 1200.jpg
Marcin Przybyłowicz - to on skomponował muzykę do kultowych gier

Z bliska możemy bardzo dokładnie zobaczyć m.in. Statuę Wolności, nie tylko z zewnątrz, ale też jej wnętrze. Co więcej, jest możliwość bardzo dokładnego obejrzenia miasta z lotu ptaka, tak jakbyśmy siedzieli w helikopterze. Odwiedzając darmowe strony internetowe, które umożliwiają cyfrowe wycieczki, zajrzymy do najbardziej kultowych, ale czasem również zupełnie nieznanych miejsc. 

 

Żródło: Sygic Travel/"One day in New York City: 360° Virtual Tour with Voice Over"

Poza kultowym Times Square nieśpiesznie, możemy zwiedzić wszystkie przecznice Manhattanu, rozejrzeć się na Staten Island, lub przeprawić się na suchy ląd i zwiedzić Brooklyn, Queens czy Long Island. Wirtualne zwiedzanie daje nam również możliwość wybrania się na spacer ulicami miasta, zajrzenia do wnętrz restauracji, zabytkowego dworca centralnego, czy interesujących nas budynków. - To świetna rozgrzewka dla tych, którzy planują podróż do Stanów po otwarciu granic - mówiła Ewa Mierzejewska.

Żródlo: Lonely Planet/"New York City Guide"

Głodni podróżniczych wrażeń? Jeśli tak, koniecznie zajrzyjcie do podcastu Ewy Mierzejewskiej "Stacja USA" >>>

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 4.05.2020

Godzina emisji: 18.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arcade Museum w Krakowie: dziewczyna Pac-Mana i sympatyczny hydraulik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 11:30
Magiczne miejsce dla fanów technologii znajduje się w Krakowie i działa jak wehikuł czasu. - Kraków Arcade Museum to interaktywne muzeum gier wideo. Moje dziecko i moja pasja - opowiada pomysłowdawca i właściciel Marcin Moszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google Arts&Culture - aplikacja jak okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 11:40
2000 muzeów, galerii oraz instytucji kultury z 70 krajów możesz mieć w swoim domu. - Fenomenalna kolekcja "Step on stage with the performing arts" zabiera nas w świat teatru, muzyki, opery, sztuki, ale od tej, zazwyczaj niedostępnej dla nas, strony - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda vintage się nie starzeje

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 20:58
Moda na vintage nie znika, a ceny, jakie osiągają przedmioty z przeszłością, nie maleją. Co mają w sobie lampki z lat '60, płyty winylowe czy kredens z mieszkania babci, że chcemy je mieć w swoich nowoczesnych mieszkaniach?
rozwiń zwiń