Euro 2020. Najnowocześniejsze stadiony Europy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 10:20
Piłkarskie mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 11 czerwca, będą rozsiane po stadionach całego starego kontynentu. Gdzie zagrają piłkarze?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/Shutterstock.com

Trzy mecze grupowe oraz spotkanie 1/8 finału odbędą się na słynnym Wembley w Londynie. Tam też odbędzie się finał Euro 2020. Ale piłkarze zagoszczą także na stadionie najbardziej ekologicznego zespołu świata - Forrest Green Rovers z angielskiej... czwartej ligi. 

EURO 2020 w Polskim Radiu >>>

W "Teście aplikacji" zajmiemy się Bookby - lekką i łatwą w obsłudze aplikacją z ofertami sprzedaży i wymiany książek, która pozwala na szybkie dodawanie ogłoszeń i przeglądanie bazy według zadanych filtrów. 

Posłuchaj:

Sprawdź
amsterdam pixabay user32212 1200.jpg
Ulica do mieszkania. Czym jest woonerf i czy sprawdzi się w Polsce?

W kolejnej odsłonie "Terenu zabudowanego" opowiemy o metrze. Podziemną kolejkę pragną mieć u siebie mieszkańcy Krakowa. Raz na kilka lat przypominany jest także pomysł poprowadzenia linii metra we Wrocławiu. Warszawa z kolei wciąż rozwija swój system - i planuje wkrótce budować trzecią linię. Każda z tych inicjatyw zbiera swoich zwolenników i przeciwników. Metro wciąż dla wielu pozostaje rzeczą, która może rozwiązać wiele problemów miejskich i podwyższyć wartość otoczenia. Zaś eksperci podkreślają: żeby metro miało sens musi być dobrze poprowadzone.

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem w środę (26.05) po godz. 17.05 zaprosi Kuba Marcinowicz.

kul

 


Czytaj także

Komunikatory z dawnych lat. "Przegrały wyścig z czasem"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:40
Kilkanaście lat temu Nasza Klasa i Gadu-Gadu jako pierwsze pomagały nam prowadzić życie towarzyskie w sieci. Co dzieje się dziś z nieco zapomnianymi już komunikatorami i serwisami społecznościowymi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasety, dyskietki, VHS. Zabezpieczamy rodzinne pamiątki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 20:00
Młodsze pokolenie nie kojarzy już VHS-ów, niektórym w pamięci świtają jeszcze dyskietki - a jeśli znajdziemy takie relikty w domu, czy da się jeszcze z nich skorzystać?
rozwiń zwiń