Gamerzy pomagają. Kupując polską grę wspierają Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 11:16
Nasze serca otworzyły się na tragedię Ukrainy. Polacy ruszyli z pomocą naszym wschodnim sąsiadom. Jak się okazuje, pomagać można też grając w grę komputerową. Polskie studio zdecydowało, aby dochód z aktualnej sprzedaży "This War of Mine" przeznaczyć na Ukraiński Czerwony Krzyż. 
Gra This War of Mine
Gra "This War of Mine"Foto: materiały promocyjne

Gra "This War of Mine" nie jest nowością. Swoją premierę miała kilka lat temu. Teraz jednak jej deweloperzy z 11 bit studios zdecydowali, że pieniądze zarobione na tej produkcji trafią do Ukraińców. 

- "This War of Mine" to bardzo nietypowa, oryginalna i uznana już gra strategiczna, stworzona przez polskie studio - mówi Jerzy Bartoszewicz, ekspert od rynku gier wideo. - Jest to produkcja opowiadająca o wojnie, o konflikcie zbrojnym z perspektywy cywilów, perspektywy ludzi, którzy się ukrywają. Bohaterowie mają za zadanie przetrwać. Muszą w opuszczonych, zrujnowanych budynkach poszukiwać jakichkolwiek zasobów - jedzenia, lekarstw. Nierzadko stają przed trudnymi decyzjami, by ochronić swoich najbliższych, sąsiadów, przyjaciół - dodaje. 

Gra została doceniona przez świat gamerów, ma na swoim koncie kilka nagród. Dziś jest dostępna na wszystkich możliwych platformach. 

- Gracz otrzymuje grę, której bohaterów obserwuje z boku, trochę jak w akwarium z mrówkami. To gra strategiczno-przygodowa - opisuje rozmówca Czwórki. - Gracz musi rozdzielać zdobyte zasoby między poszczególne postaci, eksplorować budynki. Najtrudniejszym zadaniem są spotkania z nieznajomymi. Czasem są to przyjaciele, czasem wrogowie, którzy chcą nas oszukać czy okraść. Nie wszyscy mają dobre intencje. Decyzja komu zaufać należy do gracza - dodaje. 


Posłuchaj
04:56 czwórka top 02.03.2022.mp3 O grze "This War of Mine" opowiada Jerzy Bartoszewicz (TOP/Czwórka)

 

"This War of Mine" pokazuje świat wojny, świat konfliktu zbrojnego, ale bez wskazania w jakim miejscu się rozgrywa. - Ta gra w wymowny sposób pokazuje zło wojny, że największe piekło przeżywają cywile - podkreśla Jerzy Bartoszewicz. - Ten przekaz wzmacnia oprawa graficzna gry, która przypomina rysunek ołówkiem, jakby pamiętnik z wojny. 

Cały dochód z aktualnej sprzedaży gry zostanie przekazany na Ukraiński Czerwony Krzyż. 


***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 01.03.2022

Godzina emisji: 17.26

pj

Czytaj także

Zbiórki dla Ukrainy. Sprawdź, jak pomagać

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 10:00
Największe polskie organizacje pomocowe rozpoczęły zbiórki pieniędzy na pomoc dla zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Chcą przede wszystkim kupić i przekazać najbardziej potrzebne artykuły dla osób mieszkających w strefach, gdzie toczą się walki. Każdy z nas może wesprzeć te organizacje i w ten sposób pomóc mieszkańcom Ukrainy. Podpowiadamy, jak można to zrobić. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwierzęta - ofiary wojny. Jak pomagać potrzebującym czworonogom?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2022 18:36
Zwierzęta są cichymi i niewinnymi ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych. Czworonogi z Ukrainy potrzebują m.in. ciepłych koców, leków, ale także domów tymczasowych w Polsce. 
rozwiń zwiń