Kapral Zajączek. Sprawdzą się na każdej prywatce

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2016 09:00
Tym razem w "Będzie głośno!" o swojej muzycznej drodze, inspiracjach i marzeniach opowiedzieli nam dwaj muzycy, czyli połowa zespołu Kapral Zajączek - Łukasz Karaskiewicz (wokal, gitara) i Mateusz Gaweł (bas, wokal). Dlaczego najbardziej lubią grać w C-dur i kończyć na G?
Audio
  • Kapral Zajączek - o czym i jak grają? (Będzie głośno!/Czwórka)
Gitarowe i durowe brzmienie Kaprala Zajączka przenosi nas w czasie na prywatki z lat 60. (zdj. ilustracyjne)
Gitarowe i durowe brzmienie Kaprala Zajączka przenosi nas w czasie na prywatki z lat 60. (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay.com/SplitShire/domena publiczna

- Chcemy grać pozytywnie, bo tacy jesteśmy. Zbyt dużo jest problemów na co dzień. Chcemy wyzbyć się negatywnych emocji. Może one pojawią się potem i wtedy zabierzemy się za moll - mówił w Czwórce lider Kaprala Zajączka Łukasz Karaskiewicz.

Sprawdź także:
max bravura 1200.JPG
Zespół Max Bravura zagrał w Czwórce!

Kapral Zajączek to kapela młoda. Jak mówią o sobie jej członkowie, "przeciwnicy kakofonii, szukający w muzyce spokoju i odkupienia - Kapral Zajączek to książę herbu opos ur. 1 czerwca 2015 roku w warszawskich pawilonach. Poseł harmonizacji, sekretarz brzmień dekady miłości, członek stowarzyszenia wielbicieli melodii chwytliwych. Uhonorowany orderem pulsującego basu, gwiazdą perłowego werbla oraz medalem gitarowym tonacji C-dur".

Ich brzmienie przenosi nas gdzieś w lata 60 ubiegłego stulecia, a zaproszeni przez Czwórkę Łukasz i Mateusz nie ukrywają fascynacji zespołem The Beatles. Na co liczą we wspólnym muzykowaniu? Czy chcą być bardziej niszowi czy mainstreamowi? Gdzie się spotykają na próby? Oraz jakie mają plany na najbliższy rok? Tego dowiecie się z nagrania audycji, w której usłyszeliśmy także Kaprala Zajączka na żywo.

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Łukasz Karaskiewicz (wokal, gitara) i Mateusz Gaweł (bas, wokal) z Kaprala Zajączka

Data emisji: 23.12.2016

Godzina emisji: 18.05

jsz/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kate Bush według Gaby Kulki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 16:00
- Kate Bush jest postacią, która jakby wyszła z kart powieści. I to zdecydowanie napisanej nie w XXI wieku, ani nawet w drugiej połowie XX wieku – powiedziała polska piosenkarka opowiadając o twórczości ikony angielskiej sceny muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Beatles w trasie i w transie. "Grali non-stop"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 12:50
Pierwszy pełnometrażowy dokument autoryzowany przez członków The Beatles został wydany na DVD. - "The Beatles: Eight a Week - The Touring Years" to kolejny dowód na to, jak wydajny to był zespół. Muzyka towarzyszyła im nie tylko na scenie, ale też poza nią - opowiada producent muzyczny Piotr Łojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń