Stefski & Hutch: gramy to, na co mamy ochotę

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 11:30
W "Będzie głośno!" rockowy duet Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, pokazał, jak połączyć alternatywę, klasyczne piosenki rockowe i dziwne muzyczne pomysły różnego pochodzenia.
Audio
  • Stefski & Hutch - o indie-rockowym brzmieniu, inspiracjach i planach na przyszłość (Będzie głośno!/Czwórka)
Stefski  Hutch, czyli Stphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, w Czwórce razem z prowadzącym Będzie głośno Damianem Sikorskim
Stefski & Hutch, czyli Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki, w Czwórce razem z prowadzącym "Będzie głośno!" Damianem SikorskimFoto: Czwórka

Stéphane Włodarczyk Miałem dość bitów i sampli. Gdy założyliśmy duet to stwierdziłem, że postawimy na nasz naturalny rytm

Wszystko zaczęło się, gdy Stefski, wokalista i autor-kompozytor piosenek, poznał Hutcha - gitarzystę, aranżera, dyrektora muzycznego i producenta. Mimo polskich korzeni, ze względu na francuskie pochodzenie wokalisty, grupa jedną nogą stoi w Paryżu, gdzie powstała część ich utworów. W studiu nagrywają się na rockowo, z pełnymi aranżami. Na żywo występują zaś akustycznie w duecie, bez wspomagania. Skąd czerpią inspiracje do swojego indie-rockowego brzmienia? - Jesteśmy gitarzystami i interesujemy się muzyką gitarową. Muzyka amerykańska i angielska z ostatnich 50 lat - to jest spuścizna, do której chcemy się dołożyć - przekonywali muzycy.

Tomasz Bogacki Stéphane chyba mało słuchał polskiej muzyki. Ja też jej nie słuchałem, bo mój ojciec od dziecka katował mnie amerykańskim jazzem. Gdy odkryłem pierwsze punkowe zespoły, to poczułem wielkie uwolnienie

W Czwórce artyści zdradzili, dlaczego ważne są dla nich kwestie związane z akustyką i instrumentarium, czy wzorem Lenny'ego Kravitza grają na wielu instrumentach, dlaczego zdecydowali się na włączenie do repertuaru "Snu o Warszawie" Czesława Niemena po francusku oraz czemu nie grają tego, czego na co dzień słuchają.

A jak  Stefski & Hutch brzmią na żywo w duecie? Przekonajcie się, słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Stéphane Włodarczyk i Tomasz Bogacki czyli Stefski & Hutch

Data emisji: 6.01.2017

Godzina emisji: 18.04

jsz/ei

Czytaj także

Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morhana. Folk metalowe uderzenie na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:32
Morhana zagościła u Macieja Szajkowskiego, by opowiedzieć o swojej płycie "When The Earth Was Forged", ale także planach na nadchodzący rok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bartek Chaciński: 2016 to był muzycznie trudny rok

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 10:45
Tym razem gościem Macieja Szajkowskiego był dziennikarz muzyczny, związany między innymi z radiową Dwójką. W "Folk Offie' opowiadał o tym, co nas dobrego i złego spotkało w minionym, 2016 roku.
rozwiń zwiń