Bartek Chaciński: 2016 to był muzycznie trudny rok

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 10:45
Tym razem gościem Macieja Szajkowskiego był dziennikarz muzyczny, związany między innymi z radiową Dwójką. W "Folk Offie' opowiadał o tym, co nas dobrego i złego spotkało w minionym, 2016 roku.
Audio
  • Jak muzycznie zapisał się rok 2016? (Folk Off/Czwórka)
Dziennikarz muzyczny Bartek Chaciński
Dziennikarz muzyczny Bartek Chaciński Foto: Marcin Kalinski / PAP

- To był rok niezwykle ponury, a David Bowie wymyślił go na swojej ostatniej płycie - przekonywał Bartek Chaciński. W 2016 roku odeszło wielu wybitnych artystów, reprezentujących najróżniejsze muzyczne światy - od George'a Michaela, poprzez wspomnianego Davida Bowiego i Leonarda Cohena, aż po Pierre'a Bouleza i Pauline Oliveros.

Bartek Chaciński Fascynujące jest to, jak muzyka folkowa jest przyjmowana i jak ona się mną zajmuje. Wkrada się w pewne rejony zarezerwowane na przykład dla środowisk alternatywnych

Z drugiej strony jednak, jak zauważają rozmówcy "Folk Offu" - 2016 może okazać się dla muzyki i kultury przełomowy, także ze względu niestabilną sytuację polityczną na świecie. Czy najnowszy krążek Beyoncé jest tego wyrazem?

W audycji przyjrzeliśmy się nie tylko najciekawszym światowym zjawiskom muzycznym, ale także zajrzeliśmy na polskie podwórko - czym Bartka Chacińskiego zaskoczył zespół Hańba oraz Raphael Rogiński? Jak zajmuje go muzyka folkowa? Oraz dlaczego pokłada duże nadzieje w polskiej publiczności?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Folk Off"

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Gość: Bartek Chaciński (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 4.01.2017

Godzina emisji: 00.00

jsz/kul

            

Czytaj także

"Nie można być znikąd". Skąd się wzięła sobótka?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 00:03
Całkiem możliwe, że ten jedyny w swoim rodzaju tajemniczy obrzęd, który odbywa się w najkrótszą noc roku, pochodzi z czasów przedchrześcijańskich. O jego pochodzeniu i oprawie muzycznej w "Folk Offie" rozmawialiśmy z Tomaszem Rokoszem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morhana. Folk metalowe uderzenie na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:32
Morhana zagościła u Macieja Szajkowskiego, by opowiedzieć o swojej płycie "When The Earth Was Forged", ale także planach na nadchodzący rok.
rozwiń zwiń