"O samym braku stabilności” - Jagoda Kret o debiutanckim albumie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 09:35
W najbliższym wydaniu audycji gościem będzie Jagoda Kret. Finalistka III edycji The Voice of Poland debiutuje albumem "O samym braku stabilności”, którego premiera odbyła się 2 grudnia.
Jagoda Kret będzie gościem audycji Będzie Głośno
Jagoda Kret będzie gościem audycji "Będzie Głośno!"Foto: mat.promoc.

Gościem "Będzie głośno!" będzie Jagoda Kret z debiutanckim albumem "O samym braku stabilności”. Płyta ta to zbiór bluesowo-rockowych brzmień z elementami amerykańskiego folku. Jagoda Kret to charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów pochodząca z gór. Jest finalistką III edycji The Voice of Poland, gdzie zachwyciła jurorów nietuzinkową barwą głosu.

W 2018 roku na platformie Youtube artystka zaprezentowała swoje pierwsze autorskie kompozycje, tj. "5 kroków", "Będziemy rozmawiać o miłości" i "A Ty Bądź", w formie Live Session. W 2019 roku artystka wystąpiła na wielu festiwalowych scenach w Polsce, m.in. na Spring Break’u, Fest Festiwalu, na 56. KFPP w Opolu w konkursie "Debiuty" oraz w Jarocinie w ramach konkursu "Jarocińskie Rytmy Młodych". Debiutancki krążek artystki "O samym braku stabilności" ukazał się w czwartek 2 grudnia. Jak przyznaje artystka debiut ten stanowi dla niej wyjątkowy zapis podróży w głąb siebie, szereg historii o oswajaniu własnych lęków i ciemnych stron, o magii miłości i jej pułapkach, o rozbudzaniu w sobie wewnętrznej siły do samostanowienia. To poszukiwanie równowagi pomiędzy zewnętrznym, a wewnętrznym światem o wysokiej amplitudzie emocji.

Źr. Youtube/Jagoda Kret - Tu nie musisz nic

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty w Czwórce >>>

W pierwszej godzinie audycji, gościem będzie Pola Miko. Damian Sikorski porozmawia z artystką w dniu premiery jej debiutanckiego albumu zatytułowanego Kalejdoskop. Utwór Poli znalazła się również na składance Będzie Głośno Vol.3.

***

Na audycję "Będzie głośno!" zaprasza Damian Sikorski - w piątek (10.12), po godz. 18.05.

aw

Czytaj także

Winylowe białe kruki - " The Joshua Tree" U2 w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 20:40
- W dorobku grupy U2 jest kilka płyt, które zasługują na miano płyty wszech czasów, a jedną z nich jest "The Joshua Tree" - mówi Damian Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dżaman spotyka orkiestrę". Nowa EP-ka artysty

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 11:50
Nowe wydawnictwo Dżamana zawiera w sobie pierwiastek muzycznego eksperymentu, ponieważ po raz pierwszy powstał projekt, który połączył live-looping z instrumentarium orkiestry kameralnej.
rozwiń zwiń