MIJA MI i Nezznalek debiutują w Czwórce - czy będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 09:45
Piątkowy wieczór w "Będzie głośno!" to wyjątkowe spotkania i prezentacja młodych artystów. W najbliższej audycji zadebiutują MIJA MI i Nezznalek. 
Wokaliści podczas koncertuzdj. ilustracyjne
Wokaliści podczas koncertu/zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

W pierwszej godzinie audycji zapraszamy na spotkanie z MIJA MI (Olą Jabłońską). To nowy projekt na polskiej scenie muzycznej, współtworzony z dwoma producentami Jakubem Cybulą oraz Piotrem Królikowskim.

Pierwszym efektem tej kolaboracji jest singiel "Do łóżka", który jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, nad którym obecnie pracują. Singiel "Do łóżka" to jesienny, taneczny utwór, utrzymany w klimacie dark popu. Artystka w tekście bawi się kontrastami. W zwrotkach lirycznie opowiada o zbliżeniu: "zmienimy się w jedną figurę", natomiast w refrenie dosłownie mówi, o co jej chodzi. Ta piosenka opowiada o dziewczynie, która chce na chwilę odciąć się od wszystkiego i zapomnieć o całym otaczającym świecie, o wszystkich problemach, które spinają ciało i umysł.

MIJA MI swoimi piosenkami rozlicza się ze swoim lękiem przed przemijaniem. "Mija mi, ale tak jak lubię" - to jej motto przewodnie. Artystka uważa, że najlepszym sposobem na przełamanie lęków jest konfrontacja z nimi. W związku z tym chce zaopiekować się swoim czasem jak najlepiej i wykorzystać każdą sekundę. W jej piosenkach i tekstach można znaleźć dużo o czasie, o przemijaniu, a w kontrze do tego o przebywaniu w TU I TERAZ. MIJA MI inspiruje się pewnymi siebie kobietami, tj. Dua Lipa, Doja Cat i Sabrina Claudio.  

Źr. Youtube/ MIJA MI - Do łóżka

Po godzinie 19.05 w audycji Będzie głośno! zadebiutuje także Nezznalek. W sieci śledzi ją ponad milion osób, ale do teraz czas spędzony w studiu trzymała w tajemnicy.

Paulina Neznal, bo tak naprawdę nazywa się Nezznalek, jest 22-letnią studentką dziennikarstwa z wielką pasją do muzyki. W sieci śledzi ją ponad milion osób, ale o podpisanym kontrakcie z wytwórnią Island Records Polska nie mówiła nic. Aż do dziś.

Nad swoim debiutanckim albumem pracuje od kilku miesięcy. - Mam bardzo zdrową obsesję na punkcie muzyki odkąd byłam dzieckiem, dlatego też proces twórczy był dla mnie fascynujący - mówi artystka.

Źr. Youtube/Nezznalek - XD (Official Music Video)

W repertuarze Nezznalek znajdziemy utwory, które śmiało możemy nazwać krzykiem pokolenia. - Każda moja piosenka opowiada jakąś historię. Często ukrywam ją bądź szyfruję tak, aby każdy mógł utożsamić się z utworem na swój sposób - opowiada. - Zawsze chciałam rozmawiać z moimi słuchaczami przez muzykę, którą tworzę i chyba mi się to udało.


***

Na audycję Będzie głośno! zapraszamy w piątek (21.10) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

aw/mat.pras.

 

 

Czytaj także

OBRASQi czarują muzyką, nieszablonowymi dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2022 10:39
OBRASQi poznaliśmy w Czwórce w 2019 roku. Ich singiel "HolyGram" znalazł się na pierwszym miejscu jednego z zestawień listy przebojów "Będzie Głośno". Muzycy wydali album, teraz zapowiadają kolejny i wciąż, coraz głębiej, zanurzają się w swoich dźwiękach, których nie da się zaszufladkować.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenka interaktywna. "Bigotka" od Mery Spolsky

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 14:00
W każdy czwartek, w "Muzycznym Lunchu", zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem Mery Spolsky opowiada o historii powstania "Bigotki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Winylowe białe kruki - "Revolving Door" Piotra Zioły w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 14:20
Jak co tydzień w cyklu "Białe kruki" Damian Sikorski opowiada o najcenniejszych wydaniach płytowych. Tym razem bohaterami audycji są Piotr Zioła i jego album "Revolving Door". - Niesamowita płyta - mówi Damian Sikorski. - Rok 2016 to był rok Piotra Zioły. To było objawienie - dodaje.
rozwiń zwiń