X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zrobić, by sztuka była jeszcze bardziej sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:09
Duet Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek dają kolejne życie dziełom sztuki i aranżują przestrzenie ekspozycyjne w instytucjach kultury.
Audio
  • Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek o aranżowaniu sztuki w przestrzeni (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • O twórczości grupy gen~.rate mówią Aleksandra Kaca, Teonika Rożynek (Artystyczny wybieg/Czwórka)
O aranżowaniu przestrzeni ekspozycyjnych dla instytucji kultury rozmawialiśmy w pierwszej godzinie Artystycznego wybiegu
O aranżowaniu przestrzeni ekspozycyjnych dla instytucji kultury rozmawialiśmy w pierwszej godzinie "Artystycznego wybiegu"Foto: Glow Images/East News

- Wystawiennictwo sztuki to rodzaj racjonalnego, logicznego działania, które uwzględnia daną przestrzeń i stara się połączyć jej możliwości z pracami, które należy tam pokazać. To działanie, które rozdysponowuje obiekty w tej przestrzeni - mówiła w Czwórce Tyro-Niezgoda. Podkreślała, że ta praca - choć jej efekty na pierwszy rzut oka bywają niewidoczne - oddziałuje na percepcję odwiedzających. Jak dodał Matosek, choć możliwości projektantów na przestrzeni lat się zmieniły i ludzie ci mają dziś więcej "wolności" w swojej pracy - istnieją pewne funkcjonalności wystawy, od których się nie odchodzi.

Co nie zmieniło się w projektowaniu wnętrz instytucji kultury i jak bardzo wolną rękę dają dziś projektantom artyści? O tym także opowiadali Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek. Zdradzali też tajniki swojego zawodu, mówili o wyzwaniach, które wciąż przed nimi i wspominali najciekawsze projekty, z którymi się mierzyli.

W programie rozmawialiśmy także z przedstawicielami grupy gen~.rate, nastawionej na współpracę kompozytorów, dyrygentów oraz muzyków z różnych ośrodków akademickich oraz umożliwianie młodym twórcom prezentowania swoich kompozycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Paulina Tyro-Niezgoda (architekt wnętrz), Piotr Matosek (konserwator dzieł sztuki), a także Aleksandra Kaca, Teoniki Rożynek (twórczynie grupy gen~.rate)

Data emisji: 4.09.2016

Godzina emisji: 13.15

kd/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Kwaśny: żeby dobrze grać, trzeba zaistnieć w swojej głowie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2016 11:40
- Każdy młody artysta powinien być uparty w dążeniu do celu, jeśli to, co robi jest jego prawdziwą pasją - przekonuje aktor Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatuaż artystyczny. Wyraź siebie raz na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2016 14:07
- Ludzie przestają postrzegać tatuaż jako coś złego. Doceniają długie godziny pracy i fakt, że stworzono dzieło unikatowe, coś wyjątkowego - mówił w Czwórce Patryk Chybowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr Bez Klepki: improwizacja opiera się na zgodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 13:20
- Podstawą pracy nad improwizacją jest zgoda na drugiego człowieka. Zgoda na propozycję, którą od niego słyszymy. Tylko to jest w stanie ruszyć całą akcję do przodu - wyjaśnia Piotr Barański z Teatru Bez Klepki.
rozwiń zwiń