Joanna Sokołowska - całe życie naznaczone sztuką

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 08:00
- Zawsze pociągała mnie sztuka i była ona moim celem. Do tego, by zacząć się nią naprawdę zajmować zainspirowały mnie prace Auguste'a Rodina - mówiła w Czwórce, Joanna Sokołowska, malarka i rzeźbiarka.
Audio
  • Joanna Sokołowska opowiada o swoich pracach i planach zawodowych (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Ula Kaczyńska, Joanna Sokołowska i Katarzyna Cygler w studiu Czwórki.
Ula Kaczyńska, Joanna Sokołowska i Katarzyna Cygler w studiu Czwórki. Foto: Czwórka

Joanna Sokołowska studiowała m.in. w Massachusetts College of Art w Bostonie, a także na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej obrazy i rzeźby krążą wokół tematu człowieka i jego wewnętrznych emocji i przeżyć. Najczęściej zajmuje się portretem, łącząc elementy realizmu z ekspresyjnym, emocjonalnym dążeniem do siły przekazu. Jak przyznaje, jej prace łączą dwie rzeczy: pasję i dążenie do spełniania marzeń. - Odwzorowanie piękna ludzkiego ciała to dla mnie sprawa drugoplanowa. Chodzi mi o to, by pokazać to, co jest w środku, co mamy w sobie, a twarz ludzka jest nośnikiem wewnętrznej energii - tłumaczyła w Czwórce Sokołowska.

W rozmowie z Katrzyną Cygler i Ulą Kaczyńską opowiadała ona także o swoich zagranicznych podróżach i tym, jak wygląda życie artystów w USA. Tłumaczyła także m.in., dlaczego, wybierając się na uczelnie o profilu artystycznym, adepci sztuki powinni już wiedzieć, w jakim kierunku chcą zmierzać. Czwórka odwiedziła także stołeczną pracownię artystki, by sprawdzić, jak tworzy na co dzień.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzące: Ula Kaczyńska, Katarzyna Cygler

Gość: Joanna Sokołowska (malarka, rzeźbiarka)

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 12.15

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Piejaś - jestem aktorem charakterystycznym

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 16:47
- Byłem aktorem od zawsze, już jako dziecko tak patrzyłem na świat. Ta droga nie jest dla mnie prosta i nigdy nie była, ale bardzo sobie cenię swój zawód - mówił Marcin Piejaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, by sztuka była jeszcze bardziej sztuką?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 17:09
Duet Paulina Tyro-Niezgoda i Piotr Matosek dają kolejne życie dziełom sztuki i aranżują przestrzenie ekspozycyjne w instytucjach kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obustronni Ludzie": kabaret jest dla nas radością

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:56
- To, co robimy to podstawowy element naszego życia – mówili w Czwórce członkowie ekipy "Obustronni Ludzie", grupy teatralno-kabaretowej, która działa już ponad trzy lata.
rozwiń zwiń