Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda - kolor, obraz, fotografia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 16:58
Gościem pierwszej godziny programu będzie duet artystyczny Chi-Chi Ude i Honorata Karapuda. Co je łączy? 
Chi Chi Ude
Chi Chi UdeFoto: PAP/Stach Leszczyński

Pierwsza to projektantka mody, kostiumów, oraz scenografii. Znana przede wszystkim ze wzorzystych kolekcji garniturów, w których w charakterystyczny, niepowtarzalny sposób, łączy klasyczne formy z afrykańską ekstrawagancją. Wszechstronnie utalentowana, realizuje się na wielu polach artystycznych. Uznana za jedną z najzdolniejszych polskich projektantek młodego pokolenia zdobywa uznanie wśród cenionych osobowości świata sztuki. Jej prace docenili m.in. Grażyna Torbicka, Kora, Mela Koteluk, Małgorzata Kożuchowska, Tomek Sikora, Grzegorz Turnau, czy Dawid Podsiadło.

Druga to fotografka skoncentrowana na swojej głównej pasji, jaką jest portret kreatywny, ale również projektantka grafiki z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w kreowaniu wizerunku artystów i tworzeniu oprawy graficznej projektów muzycznych, teatralnych i filmowych. Autorka m.in. okładek płyt Meli Koteluk, Doroty Miśkiewicz, Urszuli i zespołów takich, jak: Jazzpospolita, BeMy i Goya. Współpracuje z teatrami: Teatr WARSawy, Teatr Trans-Atlantyk i kabaretami: Pożar w Burdelu, Kabaret Moralnego Niepokoju. Jest autorką relacji fotograficznych z wielu festiwali muzycznych i teatralnych, wśród nich: OFF Festiwal, Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie oraz Sopot Non Fiction.

Współpraca dwóch artystek – projektantki Chi-Chi Ude i fotografki Honoraty Karapudy zaowocowała małym, ale niezwykle intensywnym projektem. Jakim? tego dowiecie się z niedzielnej adycji Artystyczny wybieg.

***

Na "Artystyczny wybieg" w niedzielę (8.10) w godzinach od 12.05 do 13.00 zapraszają Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler.

ac

Czytaj także

Jak brzmi Afryka? "Dialektami i bębnami"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2017 16:20
- W Afryce każdy potrafi wystukać rytm i poruszać się w tańcu. Często odbywają się imprezy uliczne i dancingi. podczas których ludzie porozumiewają się językiem muzyki - opowiada podrózniczka, historyczka sztuki i fotograf, Agata Nowak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:55
- To przychodziło z czasem. Najpierw malowałam zmasakrowane twarze, zrobiłam całą serię portretów pobitych ludzi. Zajmowałam się też seryjnymi mordercami - opowiadała Aleksandra Liput, artystka, której sztuka powiązana jest ściśle ze światem dziecięcych lęków.
rozwiń zwiń