X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aleksandra Klimczak o dźwiękach miasta i śpiewaniu prosto z serca

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 11:40
- Staram się nie bać niczego i na różne sposoby eksplorować techniki wokalne. Wiem jednak, że śpiewacy operowi, którzy wybrali rozwijanie tej techniki śpiewu bardzo dbają o to, żeby z ich głosem nic się nie stało - mówiła sopranistka Aleksandra Klimczak. 
Audio
  • Aleksandra Klimczak i jej eksperymenty z dźwiękami świata (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Aleksandra Klimczak
Aleksandra KlimczakFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

- Na tym polega różnica między mną a większością śpiewaków operowych. Głos to instrument, o który należy dbać, ale nie do przesady. Moja nietypowość polega na tym, że eksperymentuję mimo różnych przestróg i zaleceń - opowiadała. 

- Staram się eksplorować techniki od szeptu i pisku do beat boxingu i improwizacji intuicyjnej. Improwizacja nie jest niczym skrępowana. Nie jest zapisana na skalach, ani w postaci schematów. Śpiewamy tak, jak w danej chwili chcielibyśmy brzmieć. Możemy wyłączyć na chwilę myślenie i pozwolić wybrzmieć duszy - mówiła.

Która z technik śpiewu jest najbardziej niebezpieczna dla wokalisty? Czy można jednocześnie ćwiczyć arie operowe i growl? Jak brzmi miasto i czy można oddać ten dźwięk za pomocą śpiewu? Czy każdy dźwięk to muzyka? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

W drugiej godzinie rozmawaliśmy z Dorotą Pawiłowską. W 2011 ukończyła Wydział Grafiki Warszawskiej ASP, szkoliła się w Chicago IO Theatre. Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz improwizacją teatralną, działając niekiedy na styku tych mediów. Jest współzałożycielką działającej przy ASP Galerii Studenckiej TURBO oraz kierowniczką filii galerii "Turbo Witryna". >>> POSŁUCHAJ. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

Dorota Pawiłowska Dorota Pawiłowska

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler

Goście: Aleksandra Klimczak (wokalistka), Dorota Pawiłowska (graficzka, artystka, współzałożycielka galerii sztuki TURBO)

Data emisji: 3.06.2018

Godzina emisji: 12.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malowanie ikon, pieśni Karpat i teatr. Ola Rózga i Alicja Pietruszka w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 13:53
W pierwszej godzinie audycji przedstawimy Aleksandrę Rózgę, instruktorkę rzemiosła artystycznego, freelancerkę, kuratorkę Festiwalu Czytelnictwa Tu czy tam. Sanok 2016, ambasadorkę Święta Herbaty w Cieszynie.
rozwiń zwiń