Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
Audio
  • Rafał Zawierucha o aktorstwie i spotkaniach z wielkimi twórcami (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Rafał Zawierucha
Rafał ZawieruchaFoto: Photo: Polish Radio

Rafał Zawierucha Mówią, że artystą się bywa. Jeśli tak jest ze mną i ktoś mi to powie, to jest dla mnie największa nagroda. Żadne pieniądze tego nie zastąpią

- W trakcie studiów spotkałem się między innymi z profesorem Zapasiewiczem, z Mają Komorowską, z Wojciechem Pszoniakiem. Natomiast opiekunką naszego roku była ówczesna dziekan Akademii Teatralnej Bożena Suchocka - opowiadał Rafał Zawierucha. Jak twierdzi, w zawodzie aktora są dwie postawy, o których trzeba ciągle pamiętać. - Trzeba mieć świadomość, że jest się na właściwym miejscu i jest się najlepszym, jednak z drugiej strony nie można zapominać o pokorze - wyjaśniał.

W "Artystycznym wybiegu" Rafał Zawierucha zdradził także korzenie swojej dziennikarskiej żyłki, której wyraz daje w telewizyjnym cyklu "Polska filmowa". - W każdym odcinku odwiedzamy inne miejsce w Polsce, gdzie były kręcone filmy lub seriale. Tam spotykam się z ich twórcami - mówił zaproszony aktor. - Już jako dziecko bardzo lubiłem nagrywać na magnetofonie własne, autorskie audycje. Zmieniałem głosy i puszczałem muzykę - wspominał. 

Rafał Zawierucha Jerzy Stuhr mówi, że jest w aktorstwie granica, którą niebezpiecznie przekroczyć. Trzeba być tego świadomym 

Co Rafał Zawierucha bierze dla siebie z wywiadów z twórcami, dokąd wybierze się w nowym cyklu spotkań zatytułowanym "Europa filmowa", co według niego znaczy, że aktor "dobrze kłamie", na deskach jakich teatrów można go obecnie zobaczyć oraz jakie są jego artystyczne marzenia - tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

W pierwszej godzinie "Artystycznego wybiegu", po 12.00, Czwórkę odwiedził zespół The Real Gone Tones <<< 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Katarzyna Cygler i Michał Piwowarek

Gość: Rafał Zawierucha (aktor teatralny i filmowy)

Data emisji: 4.06.2017

Godzina emisji: 13.15

jsz/bch

Czytaj także

Szymon Bobrowski: w pracy lubię mieć kapitana

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 13:00
A takim kapitanem na planie filmu "PolandJa" był Cyprian Olędzki. Ta błyskotliwa komedia, która udowadnia, że najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach, wchodzi na ekrany naszych kin już 17 lutego. W jaką rolę wcielił się w niej Szymon Bobrowski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Roznerski - dyslektyk i mistrz a vista

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Dubbing jest bardzo trudną sztuką. Przekonałem się o tym użyczając mojego głosu do animacji "Munio: Strażnik Księżyca". Starałem się to zrobić po swojemu. Chciałem się tym bawić, żeby przykryć mój brak doświadczenia - mówił w "Dniu Kobiet" aktor teatralny, filmowy i serialowy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń