X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
Audio
  • Rafał Zawierucha o aktorstwie i spotkaniach z wielkimi twórcami (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Rafał Zawierucha
Rafał ZawieruchaFoto: Photo: Polish Radio

Rafał Zawierucha Mówią, że artystą się bywa. Jeśli tak jest ze mną i ktoś mi to powie, to jest dla mnie największa nagroda. Żadne pieniądze tego nie zastąpią

- W trakcie studiów spotkałem się między innymi z profesorem Zapasiewiczem, z Mają Komorowską, z Wojciechem Pszoniakiem. Natomiast opiekunką naszego roku była ówczesna dziekan Akademii Teatralnej Bożena Suchocka - opowiadał Rafał Zawierucha. Jak twierdzi, w zawodzie aktora są dwie postawy, o których trzeba ciągle pamiętać. - Trzeba mieć świadomość, że jest się na właściwym miejscu i jest się najlepszym, jednak z drugiej strony nie można zapominać o pokorze - wyjaśniał.

W "Artystycznym wybiegu" Rafał Zawierucha zdradził także korzenie swojej dziennikarskiej żyłki, której wyraz daje w telewizyjnym cyklu "Polska filmowa". - W każdym odcinku odwiedzamy inne miejsce w Polsce, gdzie były kręcone filmy lub seriale. Tam spotykam się z ich twórcami - mówił zaproszony aktor. - Już jako dziecko bardzo lubiłem nagrywać na magnetofonie własne, autorskie audycje. Zmieniałem głosy i puszczałem muzykę - wspominał. 

Rafał Zawierucha Jerzy Stuhr mówi, że jest w aktorstwie granica, którą niebezpiecznie przekroczyć. Trzeba być tego świadomym 

Co Rafał Zawierucha bierze dla siebie z wywiadów z twórcami, dokąd wybierze się w nowym cyklu spotkań zatytułowanym "Europa filmowa", co według niego znaczy, że aktor "dobrze kłamie", na deskach jakich teatrów można go obecnie zobaczyć oraz jakie są jego artystyczne marzenia - tego wszystkiego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia.

W pierwszej godzinie "Artystycznego wybiegu", po 12.00, Czwórkę odwiedził zespół The Real Gone Tones <<< 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzą: Katarzyna Cygler i Michał Piwowarek

Gość: Rafał Zawierucha (aktor teatralny i filmowy)

Data emisji: 4.06.2017

Godzina emisji: 13.15

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Bobrowski: w pracy lubię mieć kapitana

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 13:00
A takim kapitanem na planie filmu "PolandJa" był Cyprian Olędzki. Ta błyskotliwa komedia, która udowadnia, że najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach, wchodzi na ekrany naszych kin już 17 lutego. W jaką rolę wcielił się w niej Szymon Bobrowski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikołaj Roznerski - dyslektyk i mistrz a vista

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Dubbing jest bardzo trudną sztuką. Przekonałem się o tym użyczając mojego głosu do animacji "Munio: Strażnik Księżyca". Starałem się to zrobić po swojemu. Chciałem się tym bawić, żeby przykryć mój brak doświadczenia - mówił w "Dniu Kobiet" aktor teatralny, filmowy i serialowy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń