Maciej Tacher - między muzycznym romantyzmem a folkiem

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 16:18
W "Artystycznym wybiegu" spotykamy się z młodymi, debiutującymi muzykami i artystami. Tym razem na naszej antenie zagościł m.in. Maciej Tacher, wokalista znany niegdyś z grupy Manchester, a teraz solowego projektu Tacher. 
Audio
  • O swojej twórczości opowiadają Maciej Tacher, Bartek Krężołek i Aleksandra Koleśniak (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: carlos castilla/shutterstock.com

Katarzyna Gałązka 1200.jpg
Katarzyna Gałązka: staram się pielęgnować w sobie spokój

Maciej Tacher swój pierwszy zespół założył już w liceum w Koszalinie. W czasie studiów filozoficznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika występował jako klawiszowiec w zespole Słońce, natomiast jako wokalista występował w zespole Manchester. Ale Tacher to także nazwa solowego projektu muzyka, który snuje w swoich utworach metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. - Decyzja o rozpoczęciu solowej kariery była mi bardzo potrzebna, choć dojrzewanie do niej zajęło wiele lat - wspominał w rozmowie z Czwórką. - W zespole przeżyłem pierwsze sukcesy: koncerty i trasy. Ale ta decyzja dojrzewała we mnie przez wiele lat i postanowiłem uwolnić się. Dziś czuję się spełniony i usatysfakcjonowany. W swojej twórczości utopić się mogę całkowicie. Czuję, że jestem na swoim miejscu.

zofia tomasik artystyczny 1200.jpg
Zofia Tomasik. Jak odnaleźć się w artystycznym świecie

ZOBACZ TAKŻE Sebastian Dela: codziennie mogę być kimś innym >>>

Gatunkowo porusza się między folk popem a indie rockiem. - Niektórzy określają to mianem onirycznego, romantycznego folku - tłumaczył. - Staram się konstruować historie troszkę egzystencjalne, ale bez patosu. Staram się przełamywać moje teksty delikatnym humorem, ironią. Tworzę głównie po polsku, dziś mam już gotowy materiał na płytę, i plan, by ją wydać - tłumaczył.

W programie przestawiliśmy także Bartka Krężołka, z zawodu finansistę, a jednocześnie artystę, jednego z laureatów tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie. - Nie skupiam się na jednej emocji, ale na wielu emocjonalnych odcieniach. Moje zdjęcia to zaproszenie każdego do emocjonalnej podróży. Jestem szczęśliwy, że trafiłem do grona laureatów, to dla mnie wyjątkowe wydarzenie, które może być trampoliną do wielu przyszłych artystycznych wydarzeń - opowiadał w rozmowie z Szymonem Jaworskim.

ZOBACZ TAKŻE  Kamil Sobiecki - wiolonczelista, który został malarzem >>>

Do swojego świata ilustracji zaprosiła nas także Aleksandra Koleśniak - studiuje na ASP w Gdańsku i jest grafikiem komputerowym i ilustratorem, a jej prace są bardzo minimalistyczne, czasami ogranicza się do dwóch kolorów i konturów. W jej twórczości możemy dostrzec czasami zachwiane proporcje oraz kontrasty. - Gdy jestem smutna nie potrafię tworzyć pozytywnie, więc próbuję zamrozić momenty szczęścia. Mój sposób na rysunek to kolorowanie uczuć - mówiła w rozmowie z Gosią Jakubowską. - Postaci na moich pracach są neutralne, uniwersalne, chciałabym, by każdy mógł się z nimi identyfikować. 

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Maciej Tacher (wokalista, autor tekstów i piosenek)

Data emisji: 07.06.2020 

Godzina emisji: 15.10

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Daliva: zamiast idoli wolę mieć muzycznych mentorów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:06
Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva zagościła na antenie Czwórki z nowym numerem "Wiosna" i opowiedziała o swojej drodze do kariery i planach zawodowych.
rozwiń zwiń