Złote Globy. Wielka gala w sieci i od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 15:00
Złote Globy to jedne z najważniejszych wyróżnień w świecie filmu i telewizji. Tegorocznych laureatów poznamy już dziś na dwóch wirtualnych galach, które odbędą się w Los Angeles i w Nowym Jorku.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Joe Seer

Zobacz
lato kino 1200.jpg
Buty do jedzenia. Najdziwniejsze uczty w historii kina

Gala w reżimie

Statuetki przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej zostaną wręczone po raz 78.. - Z powodu pandemii koronawirusa uroczyśtość odbędzie się z dwumiesięcznym opoźnieniem i zostanie zorganizowana w inny niż dotychczas sposób. Organizatorzy zaapelowali do uczestników, by nie spotykali się w podgrupach w małych pomieszczeniach, sami zaś zrezygnowali z serwowania tradycyjnej kolacji, którą goście raczyli się w trakcie trwania ceremoni - opowiada Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga "Zwierz popkulturalny". 

Posłuchaj
14:03 CZWORKA Sztuka jedzenia - zlote globy.mp3 Fenomen Złotych Globów - o nagrodzie opowiada Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (Sztuka Jedzenia/Czwórka) 

Zobacz
Gra o tron FREE_1200_660.jpg
Szlakiem serialowych dań i kulinarnych tradycji

"Puste gary" zamiast złotych buraków i fioletowej brukselki

W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii przyznawania tej nagrody, w menu znalazły się wyłącznie wegańskie potrawy: chłodnik ze złotych buraków, "przegrzebki" z boczniaków, risotto z dzikich grzybów, grillowana fioletowa i zielona brukselka oraz marchewka z kiełkami grochu. W ten sposób organizatorzy gali chceli zwrócić uwagę na to, jak ważna jest troska o klimat. - W tym roku z oczywistych przyczyn kuchnia może nie wydawać żadnych posiłków. Więc zostaje nam tylko czekać na to, kto, za co i ile statuetek zgarnie dziś w nocy - podsumowuje rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej.

Posłuchaj także:

Zobacz
brad pitt pap 1200.jpg
Brad Pitt jedzący. Droga przez żołądek do Oscara

Kto zwycięży?

Największe szanse na zdobycie Złotych Globów w 2021 roku ma ceniony przez krytyków i widzów serial "The Crown", który otrzymał sześć nominacji, a wśród wyróżnionych aktorów znalazły się takie ikony kina jak Anthony Hopkins i Glenn Close. Dziś wieczorem nagrodę im. Cecila B. de Mille'a za całokształt pracy i działalności publicznej odbierze także Jane Fonda. Aktorka ma na swoim koncie cztery Złote Globy (za "Duby smalone", "Klute", "Julię" i "Powrót do domu").

***

Tytuł audycji: Sztuka jedzenia

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (autorka bloga "Zwierz popkulturalny")

Data emisji: 28.02.202

Godzina emisji: 13.15

kul

Czytaj także

Polska kuchnia kombinowana. "Bary, lokale, skandale"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 15:00
- Krem z groszku oraz szparagowa i pieczarkowa - te zupy w latach 50. uznawane były za wykwintne. A jeśli ktoś zamówił sztukę mięsa w sosie chrzanowym i udało mu się ją dostać, mógł uważać się za króla - o menu z czasów odwilży październikowej opowiada publicysta Wiesław Kot.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Foodie love". Gdy jedzenie dodaje smaku miłości

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2020 16:45
Bohaterowie "Foodie love", hiszpańskiego serialu wyreżyserowanego przez Isabel Coixet, poznają się poprzez aplikację mobilną, która dobiera w pary miłośników jedzenia i bywania w dobrych restauracjach. Jak wyglądałaby ta znajomość w realnym świecie?
rozwiń zwiń