Imigrant a uchodźca. Jaka jest między nimi różnica?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 17:45
Na świecie jest imigrantów i uchodźców jest ponad 22 miliony, dlatego w Czwórce przypomnieliśmy, jakie znaczenie mają te słowa i jaka jest różnica między nimi.
Audio
  • Kim jest imigrant, a kim jest uchodźca? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Światowy Dzień Uchodźcy przypada 20 czerwca. Z tej okazji warto przypomnieć czym różni się uchodźca od imigranta. jak przyznała w rozmowie z Czwórką doktor Iwona Wojciechowska z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, te pojęcia często bywają mylone.

W materiale reporterskim sprawdziliśmy także, w jakich przypadkach imigrant może aplikować o status uchodźcy. Mówilismy także o tym, w jaki sposób fundacje w Polsce pomagają uchodźcom i imigrantom.

***

Na Wiadomości Radiowej Czwórki zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 21.00, a także w soboty i niedziele w godz. 8.00 - 21.00.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy hejt na imigrantów to troska o ojczyznę?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:40
Uchodźcy - ten temat wzbudza emocje także wśród polskich uczniów. Na porządku dziennym jest wyzwisko "ty imigrancie". - Brak rzetelnej informacji powoduje u nas strach przed nieznanym - uważa Ewa Piechota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Król kebabów" - Polska oczyma cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 11:50
"Król kebabów i inne zdarzenia polsko-obce" to debiut książkowy Marty Mazuś. Reporterka opisuje historie obcokrajowców mieszkających w Polsce.
rozwiń zwiń