X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Imigrant a uchodźca. Jaka jest między nimi różnica?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 17:45
Na świecie jest imigrantów i uchodźców jest ponad 22 miliony, dlatego w Czwórce przypomnieliśmy, jakie znaczenie mają te słowa i jaka jest różnica między nimi.
Audio
  • Kim jest imigrant, a kim jest uchodźca? (Wiadomości Radiowej Czwórki)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Światowy Dzień Uchodźcy przypada 20 czerwca. Z tej okazji warto przypomnieć czym różni się uchodźca od imigranta. jak przyznała w rozmowie z Czwórką doktor Iwona Wojciechowska z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, te pojęcia często bywają mylone.

W materiale reporterskim sprawdziliśmy także, w jakich przypadkach imigrant może aplikować o status uchodźcy. Mówilismy także o tym, w jaki sposób fundacje w Polsce pomagają uchodźcom i imigrantom.

***

Na Wiadomości Radiowej Czwórki zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 21.00, a także w soboty i niedziele w godz. 8.00 - 21.00.

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy hejt na imigrantów to troska o ojczyznę?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 16:40
Uchodźcy - ten temat wzbudza emocje także wśród polskich uczniów. Na porządku dziennym jest wyzwisko "ty imigrancie". - Brak rzetelnej informacji powoduje u nas strach przed nieznanym - uważa Ewa Piechota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Król kebabów" - Polska oczyma cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 11:50
"Król kebabów i inne zdarzenia polsko-obce" to debiut książkowy Marty Mazuś. Reporterka opisuje historie obcokrajowców mieszkających w Polsce.
rozwiń zwiń