X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emotikony znamy od dwóch wieków. Teraz trafiają do muzeum

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:33
Pierwsze emotikony zastosowano w gazecie już w XIX wieku. Od tego czasu święcą triumfy, a rok 2016 jest tym, w którym 176 z nich trafia do jednego z najsłynniejszych muzeów świata - MoMA w Nowym Jorku.
Audio
  • Historia emotikonów, ich kariera i czas, gdy trafiają do muzeów (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Emotikony powoli zastępują słowa
Emotikony powoli zastępują słowaFoto: pixabay.com/Alexas_Fotos

Autorem tych 176 kolorowych ikonek jest Shigetaka Kurita, nazywany czasem ojcem emoji. Andrzej Pająk, z magazynu "Chip" zwraca jednak uwagę, że historia tych znaczków zaczęła się dużo dużo wcześniej. Ekspert wyjaśnia ich pierwsze zastosowania, a także różnice związane z ich japońską wersją.

Karolina Plinta Memy, selfie, instasztuka to coś, czym kuratorzy wystaw coraz częściej próbują przyciągnąć nas do galerii sztuki

- Memy, selfie, instasztuka to coś, czym kuratorzy wystaw coraz częściej próbują przyciągnąć nas do galerii sztuki - mówi Karolina Plinta, znawczyni sztuki postinternetowej.

Rozmówczyni Martyny Ogonek zwraca uwagę, że nie tylko Stany sięgają po sztukę internetu, w Polsce możemy śledzić zawrotne kariery twórcy fanpega "Sztuczne fiołki" czy Marty Frej, nazywanej królową polskich memów. W Czwórce zdradza, na czym polega fenomen internetowych karier przeniesionych do muzeów czy galerii, opowiada również jak pewien artysta "kradnąc" selfie, wywołał dyskusję o tym, co w sieci jest wspólne.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 7.11.2016

Godzina emisji: 7.15

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Introwersja a inteligencja. Jest między nimi związek?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 12:25
Z badań przeprowadzonych w Singapurze i w Londynie wynika, że ludzie na ogół są szczęśliwsi gdy spędzają czas wśród znajomych. Podobno jednak reguła ta nie dotyczy osób z wysokim IQ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Toksyczny mściciel" - tak straszny że aż piękny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 10:10
- Jest to bez wątpienia film zły, ale inaczej. Według mnie prowadzi on jakiś rodzaj dyskursu z kinem z lat 60. - mówi dr Jacek Rokosz, znawca kina klasy B.
rozwiń zwiń