"Wytęż wzrok" - rysunkowy Wilq Superbohater w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 18:54
Na rynku właśnie pojawił się nowy komiks twórców serii o "Wilqu Superbohaterze". - To zeszyt ćwiczeń do egzaminów na superbohatera - mówił w Czwórce jego współtwórca Bartosz Minkiewicz.
Audio
  • Bartosz Minkiewicz o książce "Wytęż wzrok", ale także o przyszłości Wilqa Superbohatera (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Fragm. okładki ksiązki Wytęż wzrok.
Fragm. okładki ksiązki "Wytęż wzrok".Foto: mat. pras.

Bartosz Minkiewicz Choć ta książka jest cieniutka i ma służyć relaksowi, zajmie bardzo dużo czasu, a szukając róznic można się bardzo poważnie zestresować. Zależało nam, by zadania nie były łatwe…

"Wilq Superbohater" to wydawana od 2002 roku popularna seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomek Minkiewiczowie. - "Wytęż wzrok" to popularna zabawa, polegająca na wyszukiwaniu szczegółów, którymi różnią się dwa zestawione ze sobą obrazki - mówił gość Kamila Jasieńskiego. - Wyjątkowe jest to, że to zabawa dla dorosłych. Poza tym wykorzystuje rysunki ze świata naszego komiksu, czyli Wilqa Superbohatera - tłumaczył.

W programie mówił także o tym, dlaczego ta książka nie jest dla ludzi, którzy mają "poukładane życie" oraz w jaki sposób nowy "Wilqu…" ma być odpowiedzią na modę związaną z kolorowankami dla dorosłych. Opowiadał także o powstawaniu książeczki "Wytęż wzrok" i zdradził szczegóły projektu filmowego - o animowanym Wilqu, który już niedługo zagości na ekranach.

Bartosz Minkiewicz Film animowany o Wilqu to będzie duży skok, coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że otworzy nam drogę do zupełnie nowej widowni

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Bartosz Minkiewicz (rysownik, współtwórca komiksowej serii "Wilqu Superbohater")

Data emisji: 2.01.2016

Godzina emisji: 8.15

kd/jsz


Czytaj także

Kajko i Kokosz wracają po przeszło ćwierćwieczu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 15:28
Pamiętacie przygody Kajki i Kokosza, słynnych średniowiecznych bohaterów wykreowanych przez Janusza Christę? A może dopiero chcielibyście ich poznać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwintesencja polskiego komiksu w antologii "Relaksu"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 15:31
"Relax" to prawdopodobnie najważniejsze pismo w historii naszego rodzimego komiksu - wydawane w czasach PRL-u na przełomie lat 70. i 80., ukształtowało całe pokolenie miłośników opowieści obrazkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka komiksu niejedno ma imię

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 12:17
A będzie można przekonać się o tym na festiwalu "Niech żyje komiks", o którym w Czwórce opowiadała Agata Napiórkowska. Jakie są założenia programowe organizatorów tego wydarzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Superbohaterka w swetrze i komfort z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 13:16
- Pucia Prucia to superbohaterka, która jest trochę antysuperbohaterką - nie ma super mocy, jest złożona z uczuć ludzkich i tez potrafi być krucha - mówi Weronika Banasińska, autorka komiksu.
rozwiń zwiń