Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

- Wszystko to, co mamy zapisane na elektronicznych nośnikach, w pamięci magnetycznej radziłabym... wydrukować na drukarce. To w tej chwili najbezpieczniejsza metoda przechowywania danych - przekonuje dr Monika Aksamit-Koperska z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW.

Bo jak się okazuje, mimo rozwoju technologicznego, który jest nieodłączną częścią współczesnego świata, to papier okazuje się najbardziej pewnym nośnikiem. Jaka jest "żywotność" płyt CD, kiedy zdjęcia z sylwestrowych szaleństw z 2005 roku znikną z naszego komputera i w jakiej formie najlepiej pisać pamiętnik, żeby przeczytały go prawnuki - o tym m.in. mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Marta Hoppe

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 12.20

kul

Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyzwania cyfryzacji. Jak zmieni się nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:32
Ministerstwo Cyfryzacji podało, że w 2017 roku wystartuje program pilotażowy dla mobilnego dowodu osobistego i nastąpi "pełna produkcyjna dostępność" tej usługi elektronicznej. Drugi etap cyfryzacji obejmuje mobilne prawo jazdy, a trzeci dowody rejestracyjne i ubezpieczenia OC.
rozwiń zwiń