E-wolontariat. Jak skutecznie pomagać, nie wychodząc z domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:49
- E-wolontariusze mogą znajdować partnerów dla danej instytucji, fundusze na jej działalność, wykonywać proste tłumaczenia, materiały graficzne. Ważne, żeby mieć w sobie dużo pasji, zaangażowania i chęci niesienia pomocy - mówiła Marzena Kacprowicz, e-wolontariuszka.
Audio
  • Jak działa e-wolontariat i dlaczego warto zaangażować się w tę formę niesienia pomocy? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
jaką rolę w e-wolontariacie odgrywają medai społecznościowe? O tym także rozmawialiśmy w Czwórce
jaką rolę w e-wolontariacie odgrywają medai społecznościowe? O tym także rozmawialiśmy w CzwórceFoto: Glow Images/East News

Marzena Kacprowicz Czasem przeglądamy portale społecznościowe i chcielibyśmy zaangażować się w pomoc którejś z instytucji, ale nie wiemy, jak to zrobić. Wówczas warto postawić na e-wolontariat

Tradycyjny wolontariat to fizyczna pomoc potrzebującym. Tymczasem, jak przekonuje gość Czwórki przez internet można pomagać tak samo skutecznie. - Organizacjom pozarządowym, instytucjom kultury, ale także prywatnym osobom - wymieniała Kacprowicz w Czwórce. Jak przekonywała e-wolontariat to także sposób na pomaganie… samemu sobie. - Szlifujemy swoje umiejętności, rozwijamy portfolio, zdobywamy bazę pierwszych klientów, uczymy sztuki negocjowania - wymieniała ekspertka.

Czym jeszcze różni się e-wolontariat od zwykłego, "tradycyjnego" pomagania, dlaczego organizacje pozarządowe to "bardzo wdzięczny klient", jak działa wirtualny wolontariat z perspektywy organizacji, które takiej pomocy potrzebują, i które akcje cieszą się największym powodzeniem wśród wolontariuszy, a także, jak często e-wolontariusze wychodzą z domów, by pomagać w realu - o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Marzena Kacprowiz (platforma tudu.org.pl, dla wirtualnych wolontariuszy)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/jsz

Czytaj także

Regifting - świąteczny recykling

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 11:13
- Regifting to bardzo popularna metoda pozbywania się niechcianych prezentów świątecznych - mówi redaktorka Gabriela Rapiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iga Chmielewska. Po co są "Bardzo brzydkie rysunki"?

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 12:10
- Jako postać zawinięta w koc z pizzą w dłoni komentuję rzeczywistość za pomocą "Bardzo brzydkich rysunków". Okazuje się, że ta forma odpowiada internautom i są tacy, którzy za jednym razem oglądają wszystkie moje prace - opowiada Iga Chmielewska.
rozwiń zwiń