Up To Date Festival. Łamie stereotypy o techno

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 11:00
W "Pierwsze słyszę" Jan Roguz, autor książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival", przekonywał, że muzyką techno i hip-hopową da się zajmować na poważnie.
Audio
  • Up To Date Festival - muzyką elektro i hip-hopem można zajmować się poważnie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jak białostocki Up To Date Festival zmienił oblicze muzyki tanecznej? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak białostocki Up To Date Festival zmienił oblicze muzyki tanecznej? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/Pexels/domena publiczna

Sprawdź także:
eugeniusz rudnik studio eksperymentalne PR PAP 1200x660.jpg
Kakofonia decybeli czy śpiew przyszłości?

Up To Date Festival to fenomen - pionierska platforma spotkań muzyki elektronicznej i dance z hip-hopem i alternatywą. Organizowany od 7 lat festiwal na trwałe wpisał się już w lokalny, białostocki kalendarz imprez. - Up To Date jest lokalny, ale ma niesamowicie uniwersalne i globalne oddziaływanie - mówił Jan Roguz.

Autor książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival" nie jest ani białostocczaninem ani fanem muzyki elektronicznej, jednak do festiwalu, gdzie zajmuje się PR-em, przekonało go przede wszystkim poważne i profesjonalne podejście jego twórców. - Chcieli zmienić wizerunek Białegostoku i to właśnie oni wyznaczyli trend łączenia tehcho z hip-hopem - wyjaśniał Jan Roguz.

Posłuchaj też:
tau 1200
Ranking raperów. Kto ma najbogatszy zasób słów?

Jego książka dostępna jest przede wszystkim w formie elektronicznej, a na jej stronach znajdziemy nie tylko wywiad z twórcami Up To Date, ale także wyniki ankiety wypełnionej przez festiwalowych bywalców. Co one udowadniają i dlaczego Jan Roguz zdecydował się na napisanie książki przy "okrągłej", siódmej rocznicy festiwalu - tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Jan Roguz (autor książki "O pasji do muzyki widzianej przez pryzmat białostockiego Up To Date Festival")

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/mg

Czytaj także

ŻubrOFFka zaraża miłością do kina

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:49
Odbywający się już po raz 11 w Białymstoku, ten międzynarodowy festiwal to święto filmu krótkometrażowego - uczta dla fanów kina i muzyki. O jego programie w Czwórce opowiadał jeden z organizatorów ŻubrOFFki Maciej Rant.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Didżej - trochę artysta, a trochę designer

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 16:00
Bez wątpienia jest królem każdej klubowej imprezy - w jednej chwili może sprawić, że parkiet zapełni się tańczącymi. Wbrew pozorom jednak, zawód didżeja to nie kraina wiecznych imprez. O jego blaskach i cieniach rozmawiamy ze znanym z Czwórki didżejem Piotrem Truszkowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bisz. Ćwiczenia z interpretacji tekstu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 11:30
Raper, poeta, producent muzyczny i kulturoznawca - Bisz - jest bohaterem kolejnej odsłony naszego cyklu "Kącik literacki". Jak poradził sobie z interpretacją tekstów innych twórców?
rozwiń zwiń