Warszawa subiektywnym okiem jej mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:27
Gośćmi Kamila Jasieńskiego w "Pierwsze słyszę" byli tym razem zapaleni Warszawiacy i blogerzy współtworzący stołeczną "Pańską skórkę" - Mateusz Kaczyński i Andrzej Jędrzejczak. Co "eleganckiego", a co "frajerskiego" wydarzyło się w Warszawie w zeszłym roku?
Audio
  • "Pańska skórka" - alternatywne spojrzenie na Warszawę (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Także architektura i dbałość o miejską przestrzeń Warszawy leży w polu zainteresowań blogerów z Pańskiej skórki
Także architektura i dbałość o miejską przestrzeń Warszawy leży w polu zainteresowań blogerów z "Pańskiej skórki"Foto: pixabay.com/Imo_Flow/domena publiczna

Mateusz Kaczyński Pokolenie wychowane po 89 roku dostrzega, jak łatwo jest coś zdziałać samemu, bez pośredników

- Z tymi "eleganckimi", czyli fajnymi rzeczami był w 2016 pewien problem. Więcej moglibyśmy wymienić tych niefajnych - tłumaczył Andrzej Jędrzejczak. - Z całą pewnością jednym z pozytywnych aspektów był dynamiczny rozwój komunikacji miejskiej - przekonywał. 

"Pańska skórka" powstała jako blog grupy przyjaciół, którym Warszawa bardzo leży na sercu. - Mamy potrzebę mówienia tego, co w stolicy jest ważne i pokazywania, jak chcemy, żeby się ona zmieniała - wyjaśniał Mateusz Kaczyński. - Przede wszystkim chodzi nam o dyskusje, o przedstawianie opinii - wtórował mu współbloger. 

Andrzej Jędrzejczak W budowaniu społeczeństwa obywatelskiego kluczowa jest kwestia świadomości, że pastwisko jest wspólne. To nie tylko nasz balkon czy ogródek, ale wszyscy zależymy od siebie

Z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy nie tylko o pozytywnych i negatywnych zjawiskach w stolicy, ale także o tym, jak budować społeczeństwo obywatelskie i jak każdy z nas może do niego swoją cegiełkę dołożyć. A jak zadbać o nasze poczucie estetyki w przestrzeni oraz o czym blogerzy "Pańskiej skórki" improwizowali w Teatrze Improwizacji Hulaj? Także tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście:  Mateusz Kaczyński i Andrzej Jędrzejczak (blog "Pańska skórka")

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 8.15

jsz/kd

        

Czytaj także

Street food - to nie tylko burgery i frytki

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2016 11:56
- W Europie Zachodniej i USA food trucki są pełnoprawnym elementem sceny gastronomicznej. W Polsce wciąż jest to traktowane jako ciekawostka - mówi Michał Skoczek czyli Żorż Ponimirski, autor bloga Street Food Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marco Kubiś: warto się czasem bać

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:14
- Myślałem, że wciąż się boję rzeczy nieznanych, paranormalnych, ale gdy niedawno przygotowywałem pewien program zdałem sobie sprawę, że ja niczego już nie czuję. A przecież dobrze jest się bać - opowiadał Marco Kubis, czyli vloger Nocny Marco.
rozwiń zwiń