Zamek Królewski w Warszawie od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 14:27
- Kiedyś odwiedziłem Muzeum Zamku Królewskeigo w późnych godzinach i rzuciły mi się w oczy osoby pilnujące eksponatów. Były zupełnie same w obecności wielkich dzieł historycznych. Chciałem sprawdzić, co się za tym ludźmi kryje - opowiadał w Czwórce Tadeusz Kabicz, pomysłodawca i reżyser dokumentu "Zamek".    
Audio
  • Zaglądamy na zaplecze Zamku Królewskiego w Warszawie (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie Foto: Mike Mareen/Shutterstock.com

"Zamek" to objęty opieką artystyczną Andrzeja Fidyka dyplomowy projekt Tadeusza Kabicza, a tworzy go grupa młodych twórców z Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. - W Zamku Królewskim w Warszawie pracuje kilkaset osób. Chcemy z nich wybrać najciekawszych bohaterów i stworzyć ich portrety - tłumaczył w rozmowie z Kamilem Jasieńskim młody reżyser.

Sprawdź też:
Jazdów fot. Malwina Piorun 1200.jpg
Muzeum OdBudowy. Nie tylko dla miłośników architektury

Do tej pory ekipie dokumentu udało się przeprowadzić wywiady z kilkudziesięcioma osobami, m.in., z piszącym wiersze wartownikiem Zamku oraz z jednym z konserwatorów, pasjonatem gry w rugby. - W styczniu nagrywaliśmy także przerwę konserwatorską. Renowacje ekspozycji w Zamku Królewskim każdego roku trwają ok. 2 tygodni - zdradzał Tadeusz Kabicz.

Z nagrania audycji dowiecie się też, jaki sprzęt potrzebny jest do kręcenia muzealnych eksponatów, dlaczego w Zamku Królewskim czas płynie inaczej oraz jak produkcję dokumentu "Zamek" można wesprzeć.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Tadeusz Kabicz (student III roku Reżyserii na WRiTV w Katowicach) 

Data emisji: 27.03.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kd

Czytaj także

Internet kryje historie na niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:19
Można na przykład zekranizować copypastę, tak jak postanowił uczynić to młody reżyser Michał Tylka. W "Pierwsze słyszę" tłumaczy, co to jest copypasta, o czym opowiada jego film "Fanatyk" oraz jaką imponującą obsadę udało mu się zebrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marco Kubiś: warto się czasem bać

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:14
- Myślałem, że wciąż się boję rzeczy nieznanych, paranormalnych, ale gdy niedawno przygotowywałem pewien program zdałem sobie sprawę, że ja niczego już nie czuję. A przecież dobrze jest się bać - opowiadał Marco Kubis, czyli vloger Nocny Marco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sherlockon. Święto fanów Sherlocka Holmesa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:40
To pierwszy w Polsce kongres poświęcony postaci Sherlocka Holmesa. Będzie czytanie fragmentów opowiadań Artura Conan Doyla, gra typu "Escape Room" i konkursy. Wszystko pod patronatem Czwórki.
rozwiń zwiń