Sherlockon. Święto fanów Sherlocka Holmesa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:40
To pierwszy w Polsce kongres poświęcony postaci Sherlocka Holmesa. Będzie czytanie fragmentów opowiadań Artura Conan Doyla, gra typu "Escape Room" i konkursy. Wszystko pod patronatem Czwórki.
Audio
  • O Sherlockonie opowiadają Maja Margasińska i Katarzyna Kowalska (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Martin Freeman (John Watson) i Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) podczas pracy nad trzecim sezonem serialu Sherlock
Martin Freeman (John Watson) i Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) podczas pracy nad trzecim sezonem serialu "Sherlock"Foto: Wikimedia.commonsSaschaporsche

czwórka studiomale_4 1200.jpg
Więcej wydarzeń pod patronatem Czwórki <<<<

- Najgorsze jest wciąż wysyłanie tysiąca maili, na które nie zawsze dostajemy odpowiedzi. Ale już właściwie załatwiłyśmy wszystkie sprawy organizacyjne związane z tą imprezą. Została nam tylko promocja, a to najprzyjemniejsza część - opowiadają w Czwórce Maja Margasińska i Katarzyna Kowalska, organizatorki Sherlockonu, który odbędzie się w maju 2017 w Warszawie. - Program wciąż jest tworzony i otwarty, ale już wiadomo, ze na uczestników czekają m.in. wykłady, panele dyskusyjne, do których wciąż przyjmujemy prelegentów - mówiły organizatorki.

Co jeszcze znajdzie się w jej programie i czym organizatorzy planują zaskoczyć uczestników? Jak przebiegała droga gości Czwórki od przeczytania książki o Sherlocku Holmesie do zorganizowania imprezy masowej jego imienia? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.


sherlock holmes 1200.jpg
Nie tylko Sherlock. Dlaczego kochamy kryminały?

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Maja Margasińska, Katarzyna Kowalska (organizatorki Sherlockonu, prywatnie fanki postaci Sherlocka Holmesa)

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/kul

Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dziewczyna Misia" i życie złożone ze szczęśliwych przypadków

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 12:50
- Kingę Iwanicką, autorkę książki "Dziewczyna Misia" poznałam w pociągu, przez przypadek - opowiada Krystyna Podleska, aktorka. - Dzięki długim rozmowom telefonicznym, które trwały chyba rok, powstała ta książka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielkie Teorie Darwina” - będzie pierwszy polski "skecz show"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 13:38
- Pomysł na taki format filmowy mieliśmy w głowach już dawno temu i cieszymy się na tę produkcję. Powstały gęste, różnorodne odcinki, a w każdym z nich jesteśmy w kilku różnych światach - opowiadali w Czwórce jego twórcy, Marek Hucz i Janek Jurkowski, czyli Grupa Filmowa Darwin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

George Lucas lubił szybkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:00
A dowiadujemy się tego z nowej biografii reżysera "George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia". W Czwórce rozmawiamy o niej z aktorem Bartoszem Obuchowiczem, fanem "Gwiezdnych wojen", który zdradza nam, czego spodziewa się po najnowszej części sagi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marco Kubiś: warto się czasem bać

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:14
- Myślałem, że wciąż się boję rzeczy nieznanych, paranormalnych, ale gdy niedawno przygotowywałem pewien program zdałem sobie sprawę, że ja niczego już nie czuję. A przecież dobrze jest się bać - opowiadał Marco Kubis, czyli vloger Nocny Marco.
rozwiń zwiń