"Spider-Man: Homecoming". Superbohater szuka ego

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 11:30
14 lipca na ekranach kin wejdzie kolejny film o przygodach człowieka pająka. - "Spider-Man: Homecoming" to nowe otwarcie i prawdopodobnie zapowiedź nowej serii. Pytanie tylko, czy Marvel udźwignie tę odpowiedzialność - zastanawia się dziennikarz Przemysław Pawełek.
Audio
  • "Spider-Man: Homecoming" - czego możemy spodziewać się po nowym filmie o człowieku pająku? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
W tytułowej roli w Spider-Man: Homecoming występuje Tom Holland
W tytułowej roli w "Spider-Man: Homecoming" występuje Tom Holland Foto: PAP/PA/Chuck Zlotnick

Przemysław Pawełek Spider-Man najlepiej sprawdza się, gdy mamy do czynienia z młodym koleżką, który nie wie, jak pogodzić codzienne problemy nastolatka z byciem superbohaterem

Człowiek pająk był już nastolatkiem, studentem, fotoreporterem, nauczycielem, był nawet mężem. Teraz pod okiem swojego mentora Tony'ego Starka Spider-Man stawia czoło niebezpiecznemu przestępcy Vulture'owi, który stanowi zagrożenie dla najbliższych głównego bohatera. - Cały czas autorzy próbują wymyślić coś nowego, trudno jednak utrzymać wznoszący poziom, skoro powiedziano już i pokazano tyle na ten temat - mówi gość Czwórki. 

Wraz z filmem "Spider-Man: Homecoming" człowiek pająk dołącza do kinowego uniwersum Marvela. - Stało się to możliwe dzięki ugodzie zawartej pomiędzy wytwórniami Sony i Disney - wyjaśnia Pawełek i tłumaczy, co to oznacza dla fanów, jak wzmocni pozycję Avengersów i ile ta produkcja zarobi. 

***

Czytaj także
batman 1200.jpg
"Batman musiał spuścić powietrze i spojrzeć na siebie z dystansu"

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Przemysław Pawełek (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 13.07.2017

Godzina emisji: 8.14

kul/kd

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Filmów Kultowych. Święto kina gatunkowego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 12:30
To objęte patronatem Czwórki wydarzenie na 20. jubileuszową edycję przenosi się z Katowic do Gdańska. - Na wybrzeżu marka Filmów Kultowych nie jest dobrze znana, dlatego teraz przecieramy tu szlaki - mówili w z rozmowie z Mateuszem Kulikiem organizatorzy wydarzenia Krystian Kujda i Grzegorz Fortuna.   
rozwiń zwiń