Święto fanów komiksów i gier w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:42
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. - A tegoroczna, 28. już edycja imprezy będzie wyjątkowa - zapowiadały w Czwórce organizatorki, Joanna Birek i Katarzyna Tośta.
Audio
  • O Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi opowiadają Joanna Birek i Katarzyna Tośta (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak przyznały rozmówczynie Kamila Jasieńskiego, imprezę podzielić można na cztery kategorie: Strefa dla dzieci, Star wars, Manga i Dzień Komiksu Historycznego. - Ale to oczywiście nie wszystko. Program festiwalu jest ciekawy i różnorodny: mamy gry komputerowe, konsolowe, nie zapominamy o planszówkach - opowiadały w Czwórce.

Festiwal potrwa od 15 do 17 września. Czego jeszcze czekać będzie na uczestników imprezy, w jakich panelach dyskusyjnych możne będzie wziąć udział i dlaczego Dzieł Komiksu Historycznego będzie jednym z ważniejszych podczas tegorocznej edycji? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Joanna Birek, Katarzyna Tośta (organizatorki Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi)

Data emisji: 7.09.2017

Godzina emisji: 8.07

kd/kul

Czytaj także

"Totalnie nie nostalgia" o życiu Wandy Hagedorn

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:02
- Ta historia ma kilka początków, a jej prolog powstał… na samym końcu - opowiadał w Czwórce Jacek Frąś współtwórca komiksu "Totalnie nie nostalgia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dave McKean: komiks jest moją pierwszą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:00
- Próbowałem różnych rzeczy, jednak zawsze do komiksu wracam - mówił w rozmowie z Martyną Ogonek ten wielowymiarowy artysta, grafik, ilustrator, fotografik, filmowiec i muzyk, którego pierwsza, kultowa już, książka "Klatki" ukazała się w maju w polskim przekładzie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

SkierCon 2017 - dla nerdów z ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 10:40
- Sami jesteśmy nerdami i zapraszamy ludzi podobnych do nas. Fantasy, science-fiction, postapokalipsa, manga i anime, cosplay i "Star Wars" - to wszystko czeka na was w Sierniewicach - opowiadają Magda Włochacz i Marcin Nowicki, organizatorzy konwentu SkierCon.
rozwiń zwiń