"Warszawex", czyli stolica oczami lokalsów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 13:21
"Warszawex" to alternatywny, anglojęzyczny przewodnik po Warszawie, przygotowany przez lokalsów dla wszystkich tych, którzy chcą poznać miasto takim, jakie znają i kochają jego mieszkańcy.
Plaże nad warszawskim odcinkiem Wisły są latem pełne odpoczywających
Plaże nad warszawskim odcinkiem Wisły są latem pełne odpoczywającychFoto: Shutterstock.com/ Grand Warszawa

Nad projektem "Warszawexu" pracował zespół przyjaciół specjalizujących się w różnych dziedzinach - fotografii, designie i publicystyce. Twórcy przewodnika postawili sobie za cel pokazanie miasta takim, jakie je widzą i jakim pokazują je gościom z innych części Polski i świata. Tuż po 8.00 w Czwórce o drugiej edycji "Warszawexu" opowie Sylweriusz Królak.

Wcześniej w "Pierwsze słyszę", po 7.00, przypomnimy sobie kolejną klasyczną już produkcję kina klasy B - tym razem będzie to horror "Noc Zajęcy" z 1972 roku. A w pierwszej godzinie audycji zapowiemy Beatbox and Electronic Music Night vol. II, czyli drugą, odbywającą się 29 września gdańską odsłonę cyklu, podczas którego beatboxerzy oraz producenci elektroniki prezentują i popularyzują swoje gatunki muzyczne. Natomiast w cyklu popkulturalnym Dominiki Klimek odwiedzimy świat Chucka Norrisa w serialu "Strażnik Teksasu".

***

Na "Pierwsze słyszę" w środę (27.09) w godzinach od 6.05 do 9.00 zaprasza Kamil Jasieński.

jsz/kd


 

Czytaj także

Muzeum Farmacji - historia aptekarstwa w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:17
- Nasze muzeum powstało w 1985 roku i włącza się do zjawiska pokazywania historii sztuki aptekarskiej w Polsce - mówi w Czwórce Marcin Więcek, kustosz mieszczącego się na Starym Mieście w Warszawie Muzeum Farmacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szlachetny pop Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 16:43
Ich muzyka to karnawał przedwojennej Warszawy 365 dni w roku. - Wyjściowy materiał traktujemy, jako inspirację, starając się zachować ten klimat. W przedwojennej Warszawie mieszały się wpływy z różnych części świata, które tworzyły charakterystyczną jakość - mówi basista Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej Łukasz Owczynnikow.  
rozwiń zwiń