Innego końca świata nie będzie. Kryminał w apokaliptycznej scenerii

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 11:52
Do ziemi zbliża się ogromna asteroida nazwana imieniem "Maja". Kiedy dojdzie do zderzenia nastąpi koniec świata. Co zrobiłbyś, gdybyś wiedział, że zostało ci sześć miesięcy, dwa tygodnie i cztery dni życia?
Audio
  • Śledztwo w atmosferze zbliżającej się apokalipsy (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Oliver Denker

"Samobójstwo czy morderstwo? Smutny przypadek czy zaplanowana zbrodnia? Prywatna tragedia, a może zorganizowana działalność przestępcza? Chcesz wiedzieć, kto zabił? A jakie to ma znaczenie, skoro już za chwilę wszyscy zginiemy. Nie ma odwrotu. Nie ma ucieczki. Nie ma nadziei." - brzmi ciekawie? Powyższe zdania to zapowiedź najnowszej książki "Ostatni Policjant", kryminalnego debiutu Bena H. Wintersa.

W rozmowie z Martyną Ogonek autor książki, który do tej pory zajmował się pisaniem sztuk teatralnych i powieści dla młodzieży przyznał, że gatunek, jakim jest kryminał zawsze był dla niego pociągającym wyzwaniem - Zawsze kochałem kryminały, w których prywatny detektyw, albo policjant w pojedynkę starają się wyjaśnić zagadkę. Uwielbiam tajemnicę i taką konstrukcję. Dodanie asteroidy, tego elementu sci-fi pozwoliło mi pobawić się tym doskonale wszystkim znanym schematem - mówił autor książki Ben H. Winters.

Pisarz opowiadał o swoich inspiracjach, które skłoniły go do wyboru tego gatunku - Tradycja kryminału jest bardzo bogata. Chciałem być jej częścią, tego dziedzictwa, wnieść do tego świata coś od siebie - przyznał.

Praca nad stworzeniem realistycznego świata, który zbliża się do zagłady w dużej mierze udała się dzięki współpracy z astronomem Timothym B. Spahr - odkrywcą 58 planetoid.

Kim jest główny bohater powieści i dlaczego decyduje się na podjęcie śledztwa wiedząc, że świat za pół roku przestanie istnieć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Data emisji: 12.10.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Marcin Grygier. Jak z chemika zostać autorem kryminałów?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 14:00
- Trzeba napisać pierwsze zdanie, to chyba najważniejszy krok. Ja swój zrobiłem ćwierć wieku temu, ale zadebiutowałem w roli pisarza niecałe trzy lata temu - opowiada Marcin Grygier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulinarne kryminały - zbrodnia z jedzeniem w tle

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 15:15
- W tej literaturze najbardziej odpowiada mi merytoryka kulinarna. Można na przykład dowiedzieć się, jak funkcjonuje restauracja, lub co to jest "mise en place" - mówi w Czwórce o prozie Toma Hillenbrand'a autor komiksów Mateusz Szlachtycz.
rozwiń zwiń