Najlepsze komiksy 2017. Podsumowanie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:36
"Jessica Jones: Alias", czy "Życie i czasy Sknerusa Mckwacza" - o tym, które tytuły na komiksowym rynku okazały się najciekawsze w mijającym roku mówił Oskar Rogowski z kanału Komiksomaniak.
Audio
  • Po które komiksy z 2017 roku warto sięgnąć? Rozmowa z Oskarem Rogowskim (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Chaiwuth Wichitdho

Afryka znaczek Gwinea 1200x660.jpg
Afryka w komiksie. Jak narysować tamtejsze mity?

Jego zdaniem wciąż największą popularnością cieszą się komiksy typu "superbohaterowie w akcji", a jednym z najważniejszych tegorocznych tytułów jest "Jessica Jones alias", którego pierwsza część na polskim rynku ukazała się w 2016 roku. - Bardzo "ciężkie" spojrzenie na to, jak niektórzy złoczyńcy, mając nadprzyrodzone moce, mogliby wpłynąć na losy świata, poza zwykłym napadaniem na banki - mówił ekspert. Młodszym - i nie tylko - odbiorcom polecał także "Życie i czasy Sknerusa Mckwacza". - To długa historia o tym, jak dochodził on do swojego majątku. I choć komiks skierowany jest do młodszych czytelników, wbrew pozorom jest tam sporo poważnych problemów; bohater starzeje się, traci motywację - mówił gość Czwórki.

Oskar Rogowski To był dobry rok dla polskiego komiksu. Wystartowało kilka wydawnictw, i choć część zaliczyła lekki falstart, mamy coraz więcej nowych tytułów. Coraz częściej też sięgamy po komiksy w sieci, choć internet nie jest konkurencją dla papierowych wydań

Jakie jeszcze nowe postacie i uniwersa pojawiły się w tym roku na rynku, po które tytuły szczególnie warto sięgnąć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***


Na poświąteczną audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy w środę (27.12) po godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Komiks "Bradl" - to "pełnokrwista opowieść historyczna"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:11
"Bradl. Polak, który oszwabił Niemców" to historia oparta na losach Kazimierza "Bradla" Leskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Totalnie nie nostalgia" o życiu Wandy Hagedorn

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:02
- Ta historia ma kilka początków, a jej prolog powstał… na samym końcu - opowiadał w Czwórce Jacek Frąś współtwórca komiksu "Totalnie nie nostalgia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń