Saucony Art Wall. Nowy street art w mieście

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 14:56
Saucony Art Wall - cykl murali i tymczasowa galeria miejska powstanie na ścianie o wielkości 6 x 2,5 m. w Warszawie. Wydarzeniu patronuje radiowa Czwórka.
Audio
  • O wydarzeniu "Saucony Art Wall" opowiadają Krystian "Why-Duck" Ścigalski i Piotr Dziewulski (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Nagły Atak Spawacza to jeden z pierwszych hip-hopowych składów, który przecierał szlaki w tym gatunku. W latach 90. była to najprężniej rozwijająca się subkultura w kraju
Nagły Atak Spawacza to jeden z pierwszych hip-hopowych składów, który przecierał szlaki w tym gatunku. W latach 90. była to najprężniej rozwijająca się subkultura w krajuFoto: Glow Images/East News

czwórka studio mikrofon1200.jpg
Zobacz więcej PATRONATY CZWÓRKI >>>

Murale będą "wymieniane" co miesiąc, a pierwszym artystą, którego prace będzie można oglądać, jest Krystian "Why-Duck" Ścigalski. - Mój projekt przedstawiał będzie rowerzystę w przestrzeni miejskiej. Sam jeżdżę jednośladami, więc to bliska mi idea - mówił gość Kamila Jasieńskiego. - Utrudniłem sobie sprawę, będę stosował czasochłonną technikę mieszaną, użyję markerów, część namaluję pędzlami.

Zaś, jak podkreślał pomysłodawca "Saucony Art. Wall". - Jeśli pogoda dopisze, pierwszy mural gotowy ma być już 19 maja, wówczas większość pierwszego murala będzie gotowa do tego czasu - tłumaczył Piotr Dziewulski.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. Jaki system pracy ma Why Duck i dlaczego robi zdjęcia swoim pracom, zanim zostaną ukończone? Jaka jest kondycja polskiego street artu i którzy artyści jeszcze stworzą swoje prace w ramach "Saucony Art. Wall"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/ac

Czytaj także

Loesje. Od lat 80. są w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 11:35
- Loesje pojawiła się w Holandii w latach 80. była odpowiedzią na kwestie społeczne, kulturowe, polityczne - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Powstała po to, by dać jakąś odpowiedź konstruktywną na wszechobecne narzekanie, ale też na zalew reklam w mediach - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

M.I.A. na Docs Against Gravity. Dla praw wyborczych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 11:42
- Niedawno powstał film o tej artystce, zrobiony przez jej szkolnego kolegę. Pokazujemy go na festiwalu i pomyśleliśmy, żeby ją zaprosić - mówi Karol Piekarczyk z Millennium Docs Against Gravity. - 100-lecie praw wyborczych kobiet, którego świętowanie widać w naszym programie, zachęciło ją do przyjęcia zaproszenia - dodaje. 
rozwiń zwiń