Pobaw się na Centralnym Placu Zabaw. Zatańcz street dance

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 11:06
- Centralny Plac Zabaw to miejsce, a zarazem projekt przy Centrum Kultury w Lublinie, na którym organizujemy różnego rodzaju atrakcje i animacje - mówi Arek Kaźmierak, koordynator projektu. - To wydarzenia, które integrują i zapraszają mieszkańców i turystów do różnego rodzaju aktywności - dodaje.
Audio
  • Arek Kaźmierak, koordynator Centralnego Placu Zabaw w Lublinie opowiada o wydarzeniach organizowanych w ramach tego projektu (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Skwer przy Centrum Kultury w Lublinie
Skwer przy Centrum Kultury w LublinieFoto: piotrbb/shutterstock

- Te aktywności my nazywamy kreatywną zabawą, która polega na uczeniu się za pośrednictwem zabawy - mówi gość Kamila Jasieńskiego. - Organizujemy koncerty, projekcje, wystawy i warsztaty - dodaje. 

Najbliższe planowane wydarzenie to "Laboratorium dźwięku". - To warsztat, który przybliża uczestnikom naturę dźwięku - wyjaśnia koordynator. - Poznamy naturę i strukturę dźwięku, wydobędziemy go ze zwykłych przedmiotów - dodaje. 

Na skwerze przy Centrum Kultury nie zabraknie też warsztatów komiksowych czy lekcji animacji. Będzie też wiele okazji żeby się poruszać. Mocnym akcentem Centralnego placu zabaw jest street dance, w sobotę odbędzie się też już 5. edycja letniego kursu tańca. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu w naszej audycji. 

Czwórka objęła imprezę swoim patronatem. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Arek Kaźmierak (główny koordynator projektu Centralny Plac Zabaw w Lublinie)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 8.43

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powstanie Warszawskie w muzyce. Lao Che i inni

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 12:30
Za jedno z najważniejszych wydawnictw muzycznych traktujących o Powstaniu Warszawskim uważany jest album Lao Che. Płyta "Powstanie Warszawskie" sprzedała się w nakładzie ponad 35 tyś. egzemplarzy i zachęcila innych twórców do tego, by muzyką opowiadać o historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Saucony Art Wall. Aqualoopa, pyton i żeński punk rock

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 12:35
Na warszawskim, lewym brzegu Wisły powstała kolejna praca w ramach Saucony Art Wall, tymczasowej galerii miejskiej, na której co miesiąc inny artysta tworzy swój mural. Co zaprezentował Igor Aqualoopa Chołda?
rozwiń zwiń