X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Holenderski rowerzysta nie pojedzie z telefonem w ręku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 12:06
W 2002 roku Holandia objęła kierowców zakazem trzymania telefonów w ręku, podczas prowadzenia pojazdu. Wyłączeni spod zakazu byli jednak cykliści. Od lipca 2019 roku to się zmieni. 
Audio
  • Nowe przepisy dla holenderskich rowerzystów (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock

Okazało się, że objęcie rowerzystów tym zakazem jest niezbędne. - Bardzo często widać, zwłaszcza w pobliżu uniwersytetów, że młodzi ludzie na tyle komfortowo czują się na rowerze, że używają telefonów jadąc na jednośladzie, piszą smsy, w drugiej ręce mają plecak, zerkają co jakiś czas na ścieżkę rowerową - opowiada Magda Gromniak, która w Holandii mieszkała 5 lat. - Tam każdy jest rowerzystą, jeżdżą dość brawurowo, znają swoje prawa - dodaje. 

Dane pokazują, że w Holandii 20 procent wypadków z udziałem cyklistów ma związek z telefonami komórkowymi. Nie dziwi więc reakcja holenderskich ustawodawców. A jak ten problem wygląda w Polsce i Wielkiej Brytanii? Co ma z tym wspólnego FOMO? O tym w materiale Weroniki Puszkar. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 8.30

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

263 minuty przed telewizorem codziennie. Polacy w europejskiej czołówce

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 11:49
Pod względem czasu spędzanego przed telewizorem Polacy zajmują 3 miejsce w Europie. Przed srebrnym ekranem spędzamy dziennie niemal 4 godziny. Mimo to telewizja notuje pewien spadek oglądalności, porzucamy ją na rzecz internetu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko Fejs i Insta - co z kreatywnością?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 12:42
15 procent uczniów jest online przez ponad 5 godzin w dzień powszedni. Tylko co dziesiąty nastolatek ma pomysł na kreatywne skorzystanie z nowych technologii. 
rozwiń zwiń