YouTube straszy wycofaniem się z Europy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 13:42
W odpowiedzi na nowe przepisy dotyczące ochrony praw autorskich na rynku cyfrowym "ACTA 2.0" - Susan Wojcicki, szefowa YouTube oświadczyła, że serwis może być zmuszony do częściowego opuszczenia Europy. 
Audio
  • Czy ACTA 2.0 zmieni zasady funkcjonowania społecznościówek w Europie? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Michal Ludwiczak/Shutterstock.com

lotnisko terminal dziewczyna turystka 1200.jpg
Emigracja zarobkowa Polaków w komiksie "Fotostory Londyn"

- W ramach ACTA 2.0 niektóre aspekty prawne będą wymagały nowych regulacji. To problemy, z którymi spółka nie musiała się wcześniej mierzyć. Na mocy nowych przepisów każde z państw członkowskich będzie mogło np. stwierdzić, że YouTube ponosi część odpowiedzialności za to, co może się wydarzyć w konsekwencji streamu. Firma musiałaby brać odpowiedzialność za każdy materiał publikowany w ramach ich serwisu - tłumaczył Andrzej Mazuruk z kanału Versus.

Czy na mocy przepisów część materiałów na YouTube będzie blokowana? Jak zadbać o bezpieczeństwo użytkowników serwisów streamingowych i czy zapewnią go zmiany w przepisach w ramach ACTA 2.0? Więcej na ten temat w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Andrzej Mazuruk (Versus)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 8.10

ac/kd

Czytaj także

"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z YouTube'a do galerii sztuki. Kim jest Klocuch?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 11:00
- Fenomen Klocucha polega na jego konsekwencji, którą prezentuje od samego początku - mówią goście Kamila Jasieńskiego. - Ze swoich wad zrobił zalety. Stworzył własny język. To jest strategia, którą przyjmują artyści profesjonalni - dodają. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czyściciele internetu". W sieci widzą więcej niż Ty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:05
Niewiele o nich wiadomo. Kim są? Gdzie mają biura? Co oglądają każdego dnia? I czemu dzięki nim jesteśmy bezpieczniejsi? O filmie "Czyściciele internetu" i tym niełatwym zawodzie rozmawialiśmy w Czwórce. 
rozwiń zwiń